Portāla irliepaja.lv lasītājs, kāds nokaitināts liepājnieks, aizvadītajā nedēļā vēstulē portālam pauda savu sašutumu gan par to, ka irliepaja.lv neraksta "par svarīgo", gan par to, kā Liepājā norisinās elektroapgādes pieslēguma izbūve Saules parkam Nīcas novadā:

"Uzrakstiet par svarīgo! Piemērs: Saules parka (kaut kur Pērkonē?) pievienošana transformatoram Ezera ielas galā. Trīs dienas urbās zem Ķempes ielas. Darbs vienai dienai.

Urbās zem Tisē ielas, pārrāva gāzi. Vēl joprojām nav skaidrs, kā to visu savienos, jo abas "komunikācijas" izskatās ir vienā līmenī. Kurš iezīmēja nepareizi? Tagad viss stāv uzrakāts, jau nedēļu nekas neturpinās. Pie Ķempes ielas jābrien pa dubļiem, divreiz. Vājredzīgajiem labāk uz "Rimi" nestaigāt.

Cik terawati tad plānojas tas "saules parks"? Nevarēja pievienot pie transformatora Dunikas ielā? Būtu jāpaurbjas tikai zem divām ielām, nevis 12. Cik ilgi šis "projekts" turpināsies šādā tempā? Kas par to samaksās? NordPool?"

Sazinoties ar Liepājas būvvaldi, portāls noskaidroja, ka darbu pasūtītājs ir akciju sabiedrība "Sadales tīkls", savukārt būvdarbu veicējs – SIA "Oms". Darbi, kas saistīti ar elektroapgādes pieslēguma izbūvi, būvvaldē ir saskaņoti.

"Saistībā ar avāriju gāzes vadā, izrakta būvbedre E. Tisē ielas un Zirņu ielas krustojumā uz veloceļa daļas, kas ir norobežota. Atbildīgais būvdarbu veicējs gājēju ceļu ir notīrījis, lai to atbrīvotu no dubļiem. Pēc būvdarbu veikšanas ietves segums tiks atjaunots," portālu informēja Būvvalde.

Savukārt "Sadales tīkls" savā atbildē portāla lasītājam raksta: "Liepājā un Dienvidkurzemes novadā – Ezera ielas apkaimē, Nīcas pagastā – patlaban notiek elektroapgādes pieslēguma izbūves darbi, ko veic AS "Sadales tīkls" nolīgts darbuzņēmējs. Šis pieslēgums nepieciešams saules elektrostacijas izveidei, ko attīstīta privāts uzņēmējs.


Konkrētā saules parka atļautā ražošanas jauda ir 9,8 megavati (MW). Šādas jaudas elektrostaciju tehniski nav iespējams pievienot transformatoram Dunikas ielā, tā tiks pieslēgta 110/20/10 kilovoltu transformatoru apakšstacijai "Ezerkrasts", Ezera ielā.


Projekts paredz kabeļlīnijas izbūvi vairāk nekā 4 kilometru garumā, tāpēc tiek veikti rakšanas darbi. Teritorijā ir blīvs inženierkomunikāciju tīkls, tādēļ izbūves process ir salīdzinoši komplicēts. Darbu gaitā notika tehnoloģisks gāzesvada bojājums, kas tika operatīvi novērsts.


Lai darbi iespējami mazāk skartu ietves, brauktuvi un pēc iespējas mazāk apgrūtinātu pārvietošanos, vietās, kur tas iespējams, tiek izmantota caurdures metode – tas ļauj izvairīties no plašākiem rakšanas darbiem. Darbi norit plānotajā kārtībā.


Ar elektrostacijas pieslēguma izbūvi saistītās izmaksas sedz elektrostacijas attīstītājs – privātais uzņēmējs. Pieslēguma izbūvi plānots noslēgt aprīlī.


Tālākie elektrostacijas attīstības darbi – ražošanas iekārtu uzstādīšana utt. – būs attīstītāja pārziņā".