Tas brīdis ir klāt – koncertdārzu "Pūt, vējiņi!" apjozis žogs, un pa nelielu koridoru paralēli Peldu ielas brauktuvei piektdienas, 22. maija, rītā Jelgavas būvfirmas darbinieki teritorijā ieveda būvgružu konteinerus. Vēl aptuveni mēnesis, un vecie, labie "Pūt, vējiņi!", kuri, jau ilgāku laiku dīkstāvē esot, klusiņām bruka, pazudīs pavisam.


Piektdien vēl pēdējo reizi estrādi izstaigāja domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis kopā ar domes priekšsēdētāja padomnieci sabiedrisko attiecību jautājumos Daigu Kļaviņu un Attīstības pārvaldes Projektu ieviešanas nodaļas projektu vadītāju Solvitu Kaņevsku, kuras pārraudzībā ir jauno "Pūt, vējiņi!" dzimšana. Vēlāk visu vēl pēdējo reizi apskatīšot muzeja direktore Dace Kārkla un Latviešu biedrības nama valdes locekle Vita Hartmane.


Izmantojam izdevību, lai uzmestu pēdējo skatu estrādes skatuvei, ieskatītos mākslinieku ģērbtuvēs un administrācijas telpās. Veci biļešu rullīši, daži plakāti un afišas – pa caurumu griestos bēniņos pat redzams festivāla "Liepājas dzintars" reklāmas plakāta stūris.


Nekā daudz no bijušās godības nav atlicis kādreizējās Latvijas rokmūzikas galvaspilsētas sirds kambaros.

Te visu savā ziņā pilnībā pārņēmuši baloži, kuriem nu arī jāizvācas. Tāpat kā puikām ar skrituļdēļiem, kuri, neraugoties ne uz kādiem aizliegumiem, vakaros deldēja estrādes grīdu.


Celtnieki savu darbu sākšot ar koncertdārza galvenās ēkas demontāžu – vispirms jumts, tad pārējais. Sekos priekšējā žoga nojaukšana kopā ar ieejas mezglu un pārējās iekšējās teritorijas konstrukcijas, bet kā pēdējie paliks estrādes sānu nožogojumi. Solvita Kaņevska zina teikt, ka


kaltais bruģis, kas izmantots atbalsta sienām, pēc jaunā projekta ieguls tur, kur vairāk iederas – estrādes dārza celiņos.


Saskaņā ar līgumu no brīža, kad būvobjekts nodots būvniekam, būvniecība jāveic 450 dienu laikā. Pēc Solvitas Kaņevskas teiktā, tas nozīmē, ka


laika atskaite ir sākusies 18. maijā, kad objekts tika nodots būvniekam darbu uzsākšanai.

Koncertdārza "Pūt, vējiņi!" rekonstrukcijas projektu izstrādāja SIA "Livland Group" kopā ar arhitektu Miku Lejnieku, kas veiks arī autoruzraudzību.


Daudz apspriesto un kritizēto jauno "Pūt, vējiņi!" projektu Mikus Lejnieks ir raksturojis vārdiem: "Gaisma, gaiss, vieglums un atvērtība".

Jau vēstīts, ka 28. aprīlī, pašvaldība noslēdza līgumu ar būvniekiem – SIA "Bildberg" – par vecā koncertdārza "Pūt, vējiņi!" nojaukšanu un jaunas estrādes būvniecību.


Darbu līgumcena ir 2 240 493, 91 eiro (ar PVN).