Vairs nav aiz kalniem 11. oktobris, kad SIA "Bildberg" būtu jābeidz būvdarbi jaunajā koncertdārzā "Pūt, vējiņi!", kura adrese, kā jau ziņots, vairs nav Peldu iela 57, bet gan Miķeļa Valtera iela 7. Taču jau tagad ir skaidrs, ka būvnieks visticamāk, lūgs termiņa pagarinājumu, portālam irliepaja.lv atzina pašvaldības Attīstības pārvaldes projektu vadītāja Solvita Kaņevska. Aizkavēšanās iemesli ir objektīvi – patraucējis gan "Covid-19", gan siltumtrases posma izbūve, ko augustā veica "Liepājas enerģija" un kas celtniekiem liedza izmantot galveno piebraucamo ceļu būvlaukumam.


Kaņevska lēš, ka darbus varētu pabeigt līdz oktobra beigām, bet visi saskaņošanas darbi, lai objektu varētu nodot ekspluatācijā, varētu prasīt vēl otru mēnesi.


Foto: irliepaja.lv.


Šobrīd aiz celtnieku uzstādītā žoga jau iezīmējas gājēju celiņi, tiek veidots labiekārtojums un apstādījumi. Tiesa, vienā no būvsapulcēm jau izteikts aizrādījums par stādījumiem, kuri izskatās bojāti, atzina Kaņevska. Tāpat tiek uzstādītas tā sauktās mazās arhitektūras formas – žogi, soliņi, velostatīvi, atkritumu urnas. Estrādes ēkā turpinās iekštelpu apdares darbi.


Foto: irliepaja.lv.


Veco "Pūt, vējiņi!" nojaukšanu būvnieki sāka pērnpavasar, 22. maijā, savukārt šā gada 12. maijā simboliski tika atzīmēti jauno "Pūt, vējiņi!" spāru svētki.


Koncertdārza pārbūvei un labiekārtošanai noslēdzoties, tiks iegūta plašāka un ērtāka koncertu vieta kā māksliniekiem, tā skatītājiem. Jaunajā koncertdārzā paredzēts līdz 1500 sēdvietām ar iespēju centrālajā daļā mainīt sēdvietu izvietojumu un skaitu atbilstoši pasākuma formātam. Paaugstināta un paplašināta skatuve, kā arī uzlabota skatuves redzamība no estrādes tālākajām un sānu sēdvietām. Jaunais jumts mainīs koncertdārza tēlu, padarot to gaišu un vieglu.


Paaugstināts jumts arī administratīvajai ēkai, nodrošinot pilnvērtīgu otrā stāva izmantošanu mākslinieku ģērbtuvēm. Atjaunotas un paplašinātas māksliniekiem un personālam nepieciešamās telpas aizskatuvē.


Nojaucot lielos akmens žogus, koncertdārzs kļūs  atvērtāks un pieejamāks. Daļēji nožogojums saglabāts vietās ap skatuvi, lai nodrošinātu kontrolētu koncertu apmeklējumu.


Projekta kopējās izmaksas ir 2 306 438 eiro, tai skaitā ERAF – 800 000 eiro, valsts budžeta dotācija pašvaldībām – 35 294 eiro un pašvaldības līdzfinansējums – 1 471 144 eiro.


Uzziņa

– Ēkas kopējā platība 1 833 m²
– Zemesgabala kopējā platība 22 162 m²
– Skatītāju vietu skaits – 1441 sēdvieta, no kurām:
  centrālajā daļā 706 sēdvietas;
  centrālajā daļā cilvēkiem ar kustību traucējumiem 34 sēdvietas;
  sānu terasēs 207 sēdvietas;
  gala terasē 441 sēdvieta.
– Būvprojekts: SIA "Livland Group"
– Ģenerālplāns un arhitektūras daļa: SIA "Lejnieku projektēšanas birojs"