Šorīt Liepājā no Zagrebas ar prāmi ieradies pirmais no sešiem pirmajā partijā pasūtītajiem zemās grīdas tramvajiem, kurus izgatavo Horvātijas uzņēmums "Končar – Electric Vehicles’ factory".


Jaunais tramvajs Liepājā ieradās ar prāmi. Foto no Facebook.com.


Kā portālu irliepaja.lv informēja uzņēmuma "Liepājas tramvajs" vadītājs Aigars Puks, šobrīd tramvajs atrodas ostā, un "Liepājas tramvaja" teritorijā tiks nogādāts ap pusnakti.


"Ielās gan vēl neredzēsim jauno tramvaju – bija paredzēts, ka kopā ar tramvaja vagonu Liepājā ieradīsies arī grupa tehnisko darbinieku un tramvaja vadītāju, kas šeit uz vietas apmācīs mūsu darbiniekus, taču "Covid-19" dēļ ir radušās loģistikas grūtības, kas kavē šīs grupas ierašanos."


Puks lēsa šogad šis varētu arī palikt vienīgais piegādātais jaunais tramvajs, lai gan bija plānoti divi. Pēc "Liepājas tramvaja" vadītāja teiktā, visdrīzāk tūlīt pēc Jaunā gada tiks piegādāts otrs tramvajs kopā ar visu personālu, kuram būs jāapmāca liepājnieki.


Jaunais tramvajs iebrauc Liepājā. Foto no Facebook.com.


Jau ziņots, ka Liepājai piegādāt paredzēts pavisam 12 zemās grīdas tramvajus, pēdējais no pirmajiem sešiem tiks piegādāts Liepājā 2021.gada maijā, bet nākamie seši ieradīsies no 2021.gada oktobra līdz 2022.gada aprīlim.