Naktī uz pirmdienu, 15. februāri, caur Liepājas ostu Latviju sasniedzis pēc skaita jau trešais jaunais zemās grīdas tramvajs, ko pēc īpaša Liepājas pasūtījuma izgatavojusi "Končar Electric Vehicles Inc" rūpnīca Horvātijā, informē SIA "Liepājas tramvajs" sabiedrisko attiecību vadītājs Andrejs Rjabcevs.

Šobrīd notiek darbs pie jauno vagonu tehniskās sagatavošanas un vadītāju instruktāžas, taču jau šonedēļ plānots pirmos jaunās paaudzes tramvajus palaist testa režīmā uz līnijas, lai vadītāji praktiskos apstākļos visa sliežu ceļa garumā varētu pārliecināties par to ekspluatācijas ērtumu un veiktu iestatījumu uzlabojumus, ja tādi būs nepieciešami.

"Jauno tramvaju praktiskie izmēģinājumi uz sliežu līnijas norisināsies paralēli ierastajam tramvaju kustības grafikam un tā kā gan vadītājiem, gan tehniskajam dienestam tas būs ļoti atbildīgs posms, kurā iepazīt jaunos vagonus un visas iespējas vai specifikācijas, esam centušies šos izbraukumus ieplānot vakara stundās, kad ir mazāk intensīva satiksme un liepājniekiem rastos mazāk neērtības – darbadienu vakaros pēc pulksten 20 un līdz pusnaktij," norāda SIA "Liepājas tramvajs" valdes loceklis Aigars Puks.

Jaunajos vagonos šobrīd, kamēr notiek testa braucieni, pasažieri netiks uzņemti, taču pilnvērtīgi sākt izmantot jaunos vagonus uz līnijas varētu no marta, kad būs noslēgušies visi sagatavošanas darbi un tehniskā pielāgošana.

Šobrīd Liepāja no Horvātijas koncerna "Končar Electric Vehicles Inc" saņēmusi trīs no sešiem sākotnēji pasūtītajiem jaunajiem tramvajiem, savukārt līgums noslēgts par kopskaitā 12 jaunās paaudzes zemās grīdas vagonu iegādi līdz 2022. gadam, kā arī vēl divu vagonu iegāde tiek plānota nākamajā projekta posmā.