17.jūlijā notiks sabiedriskā apspriešana kompānijas "Liepājas enerģija" A kategorijas piesārņojošās darbības atļaujas saņemšanai, liecina laikraksts "Latvijas Vēstnesis".

Uzņēmums Liepājā, Kaiju ielā 33, plāno izmaiņas esošajā darbībā, izveidojot biokoģenerācijas staciju. Paredzēts, ka rakstveida priekšlikumus par piesārņojošās darbības atļaujas saņemšanu var iesniegt līdz šā gada 30.jūlijam.

"Liepājas enerģijas" valdes loceklis Andris Štāls aģentūrai BNS pastāstīja, ka uzņēmums ir iegādājies jaunas iekārtas un, lai tās palaistu, ir jāsaņem piesārņojošās darbības atļauja. "Uzņēmumam jau ir A kategorijas piesārņojošās darbības atļauja, taču, mainot iekārtas, sabiedriskā apspriešana un atļaujas saņemšana ir jāveic atkārtoti," paskaidroja Štāls.

Jau ziņots, ka 2012.gada novembrī paredzēts pabeigt biokoģenerācijas staciju, kura saražos aptuveni 20% no visa "Liepājas enerģijas" siltumenerģijas apmēra, kas ir aptuveni 45 tūkstoši MWh gadā. "Liepājas enerģija" atjaunojamo energoresursu izmantošanā Liepājā investēja septiņus miljonus latu. "Līdz ar šā projekta realizāciju uzņēmums 2012.gada rudenī varēs veikt kārtējo siltumenerģijas tarifa samazinājumu," iepriekš aģentūrai BNS pavēstīja "Latvenergo" komunikācijas direktors Andris Siksnis.

Viņš arī iepriekš norādīja, ka līdz ar biokoģenerācijas stacijas darbības sākšanu zaļās enerģijas īpatsvars "Liepājas enerģijā" būs 20%, jo līdz šim uzņēmumā izmantoja tikai fosilo kurināmo – dabasgāzi.

Kompānija "Liepājas enerģija" ir dibināta 2005.gadā, lai piedalītos maksātnespējīgā Liepājas siltumapgādes uzņēmuma "Liepājas siltums" izsolē. Saimniecisko darbību siltumapgādes jomā Liepājas domes, energoapgādes kompānijas "Latvenergo" un "Jaunās fabrikas" kopuzņēmums sāka 2005.gada 1.novembrī.

2011.gadā uzņēmums strādāja ar 12,6 miljonu latu apgrozījumu un guva 918,6 tūkstošu latu peļņu.