Lai gan nekādi grēku plūdi Liepājā pēdējo divu nedēļu laikā nav bijuši, pagājušās nedēļas nogalē kāda liepājniece, ejot garām tramvaja pieturai Līvas laukumā, sev par lielu pārsteigumi ievērojusi milzīgu peļķi tieši pie pieturas.

Pateicoties tai un pa Klaipēdas ielu braucošajām mašīnām, tramvaju gaidošie ne brīdi nezaudēja modrību, ar vienu aci šķielējot, vai nav redzams tramvajs, ar otru – vai aiz muguras pa brauktuvi netuvojas kāds ātri braucošs transportlīdzeklis, no kura izraisītās netīrā ūdens šalts būtu lietderīgi izvairīties.

Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls portālu informēja, ka


ūdens sakrājies tāpēc, ka "ielas noteka bija aizsērējusi ar lapām un smiltīm".

Pēc Štāla teiktā, "ziemas periodā gūlijas tīrām, ja ir atbilstoši laikapstākļi un ja ir kādas avārijas situācijas".


Pirmdien pēcpusdienā gūlija esot attīrīta un ūdens aizplūdis.

Kā redzams Liepājas domes mājaslapā, tad lietusūdens kanalizācijas sistēmu uzturēšanas darbus līdz šā gada 27.aprīlim veic SIA "Kurzemes būvserviss".


2021.gadā Liepājā tika pētītas viedās lietus ūdens savākšanas sistēmas iespējas, un pēc vairāku mēnešu izmēģinājuma domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa optimistiski ziņoja, ka "ir jau rasti vairāki priekšlikumi, kas nodoti izstrādātājam, lai sistēmu varētu pilnveidot un nākotnē izveidot pilnvērtīgu galaproduktu".


Kā pastāstīja pašvaldības administrācijas izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš, "sadarbība ar LMT pašvaldībai ir bijusi sekmīga, tās rezultātā


par reālu produktu ir kļuvis luksoforu sarkanās gaismas kontrolieris,

un tuvākajā laikā tas kļūs par darbojošos satiksmes kontroles iekārtu". Savukārt, runājot par viedo gūliju projektu, Jēriņš saka: "Pilotprojekts joprojām turpinās, divās vietās pilsētā darbojās šīs gūlijas, no kurām Komunālā pārvalde saņem informāciju. Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas LMT turpina darbu pie šī projekta".