Virs topošā Liepājas Mākslas, mūzikas un dizaina vidusskolas korpusa Alejas ielā 18 šodien redzams ozollapu vainags, kas vēsta par spāru svētkiem.


Salīdzinot ar decembra sākumu, kad vēl tapa pagrabstāvs un bija tikko uzsākta siju un pagraba pārseguma paneļu montāža, šobrīd jaunbūvē jau saskatāms tās nākamais veidols.


Mākslas vidusskolas otrās kārtas projektu izstrādājusi SIA "Baltex Group".


SIA "UPTK" darbus šajā objektā uzsāka pērn augusta nogalē, un, kā portālam irliepaja.lv pastāstīja atbildīgais darbu vadītājs Sandis Kirhners, lai gan uzņēmumam, tāpat kā visai būvnozarei kopumā, nācies sastapties ar nelielām piegāžu problēmām, "pašlaik viss notiek, kā plānot".


Korpusu plānots nodot ekspluatācijā šā gada jūnijā.


Jau vēstīts, ka jaunbūves cokolstāvā atradīsies foto dizaina nodaļa, kā arī telpas foto un video apstrādei. Pirmajā stāvā atradīsies ekspozīciju zāle, bet otrajā stāvā būs atvērtā tipa birojs, kurā plānots izvietot skolas bibliotēku, administrācijas un sapulču telpu. Jaunbūves 1. un 2. kārtu plānots savienot ar vēsturisko ķieģeļu ēku.

Jaunā korpusa otrās kārtas darbu līguma summa ir 1 396 895,55 eiro (ar PVN). Kultūras ministrijas ir piešķīrusi finansējumu arī pārejas izbūvei starp Alejas ielas mācību korpusiem, šo darbu līguma summa ir 133 705,00 eiro (ar PVN).