Neraugoties uz visai bargo salu, būvobjektā Alejas ielā 18, kur top Liepājas mākslas, mūzikas un dizaina vidusskolas jaunā korpusa otrā kārta, darbi turpinās.


Kā portāls irliepaja.lv uzzināja izglītības iestādē, gan jaunbūves Alejas ielā 18 otrās kārtas būvdarbus, gan  skolas jauno un esošo ēku savienošanu plānots pabeigt līdz 2022. gada maijam.


Patlaban Alejas ielā 18 notiek 2. kārtas būvkonstrukciju izbūve. Kopš darbu uzsākšanas augusta nogalē līdz šim brīdim veikta būvlaukuma iekārtošana, būvbedres rakšana un liekās grunts aiztransportēšana, gruntsūdeņu pazemināšana, pamatu un grīdas pamatnes sagatavošana, pamatu un kāpņu telpas izbūvēšana, sienu mūrēšana, kāpņu telpas sienu siltināšana pagrabstāvā. Ir veikta kolonu montāža, uzsākta siju un paneļu montāža pagraba pārsegumā, uzmontēti cokola paneļi, kā arī veikti citi būvdarbi.  


Tā LMMDV ēkas Alejas ielā 18 izskatīsies pēc tam, kad būvdarbi būs pabeigti.


Tāpat kā pirmās kārtas būvprojektu, arī otrās kārtas projektu izstrādājusi SIA "Baltex Group", un arī būvdarbus veic SIA "UPTK" (atbildīgais būvdarbu vadītājs Sandis Kirhners), kas būvēja esošo skolas jauno korpusu.


Jau vēstīts, ka jaunbūves cokolstāvā atradīsies foto dizaina nodaļa, kā arī telpas foto un video apstrādei. Pirmajā stāvā atradīsies ekspozīciju zāle, bet otrajā stāvā būs atvērtā tipa birojs, kurā plānots izvietot skolas bibliotēku, administrācijas un sapulču telpu. Jaunbūves 1. un 2. kārtu plānots savienot ar vēsturisko ķieģeļu ēku.


Jaunā korpusa otrās kārtas darbu līguma summa ir 1 396 895,55 eiro (ar PVN). Kultūras ministrijas ir piešķīrusi finansējumu arī pārejas izbūvei starp Alejas ielas mācību korpusiem, šo darbu līguma summa ir 133 705,00 eiro (ar PVN).