Šonedēļ Liepājā notiek projekta "IDEUM" vasaras skola "Kūrortpilsētas ainavas: vēsture, kultūra un vide", kurā pulcējas LU LFMI, LMA, RTU, LU un LiepU studenti, pētnieki, arhitekti, literāti, folkloristi, mākslinieki un būvnieki un kuras aktivitātēs savu pienesumu dod arī Liepājas Universitāte, portālam ziņo Liepājas Universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece

Vasaras skolas dalībnieki izstaigā pilsētu, apskatot to no kūrorta un kultūras vēstures aspekta, klausās lekcijas un piedalās diskusijās. Projekta noslēgumā notiks grupu prezentācijas un publiskā diskusija "Liepāja: kūrorta vai kultūras pilsēta?" Diskusijas dalībnieki ir Liepājas pašvaldības nodibinājuma Liepāja 2027 valdes priekšsēdētāja Inta Šoriņa, un sabiedrisko attiecību un mārketinga vadītāja Zita Lazdāne, Liepājas pilsētas galvenais arhitekts Uģis Kaugurs, Liepājas Universitātes profesore Zanda Gūtmane, SIA UPTK projektu vadītājs Sandis Kirhners. Diskusija notiks piektdien, 25. augustā, Liepājas Universitātes ēkā Kūrmājas prospektā 13 pulksten 11.30 un tajā aicināti piedalīties visi interesenti.

Liepājas Universitātes profesore Zanda Gūtmane, novērtējot vasaras skolas "IDEUM" pievienoto vērtību, saka: "Mēs iepazīstam pilsētu no arhitektūras, kūrorta pilsētas, vēstures skatu punkta. Redzam kā kūrorta ekosistēmā funkcionē mākslas objekti. Turklāt šeit brīnišķīgi strādā starpdisciplinaritāte – humanitārās un sociālās zinātnes, māksla, būvniecība un arhitektūra. Liepāja ir iespēju pilsēta!"