Aizsardzības ministrija (AM) lūgs valdību piešķirt 112,5 tūkstošus latu avārijas situācijas novēršanai Virsnieku saieta namā, liecina sēdes darba kārtība.

AM lūgs no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt 112 578 latus, raksta BNS.

Nekustamo īpašumu Atmodas bulvārī 9 pārvalda Aizsardzības ministrija. Īpašumā ir zeme 85 544 kvadrātmetru platībā un 17 ēku, tostarp saieta nams, kas reģistrēts valsts kultūras pieminekļu sarakstā.

Jūras virsnieku sapulču ēkas jeb Virsnieku saieta nama pamatakmens ir likts 1898.gada martā, bet celtniecība pabeigta 1907.gadā. Gandrīz visu ēkas pastāvēšanas laiku tajā saimniekojuši karavīri. Pirmā pasaules kara gados pilī atradās vācu kara hospitālis. Latvijas brīvvalsts laikā pils bija iznomāta kaulu tuberkulozes sanatorijas vajadzībām, bet jau 1939.gada oktobrī sanatoriju pārņēma PSRS karaflotes hospitālis, kas ar pārtraukumu Otrā pasaules kara laikā darbojās līdz 1994.gada maijam.

Apsekojot Virsnieku saieta namu, konstatēti rietumu terases nesošo konstrukciju un kolonnu bojājumi, kā arī ziemeļu spārna jeb kreisā korpusa bēniņu pārseguma koka siju bojājumi.

Ja bojājumi netiks novērsti, var sabrukt saieta nama centrālās ieejas terase, kā arī iebrukt nama ziemeļu spārna bēniņi.

Ņemot vērā, ka terases un bēniņu pārseguma atjaunošanas izmaksas pēc sabrukšanas būs daudz lielākas nekā to tūlītēja restaurācija, to atlikšana līdz nākamajam budžeta gadam nav pieļaujama, norāda AM.

Pēc Virsnieku saieta nama restaurācijas projekta izstrādātāja "Arhitektoniskās izpētes grupa" aprēķiniem, remonts kopā ar autoruzraudzību un būvuzraudzību maksās 112 578 latus.

Virsnieku saieta nama avārijas situācijas novēršanai Aizsardzības ministrijas 2012.gada budžetā līdzekļi nav paredzēti.