Kopš jahtu sezonas sākuma Liepājas jahtu ostā ienākušas kopumā 52 jahtas, portālu irliepaja.lv informēja Jahtu centra vadītājs Kārlis Kints.


"Galvenokārt tās ir jahtas no Lietuvas, arī no Polijas, divas bija no Vācijas un viena no Somijas," pastāstīja Kints. Jahtu centra vadītājs noliedza, ka kāda no jahtām iebraukusi no Krievijas, Baltkrievijas, Zviedrijas vai citām valstīm, kuras Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) noteicis kā valstis, no kurām iebraucot ir jāievēro 14 dienu pašizolācija.


"Viena no jahtām, kas bija ienākusi ar Zviedrijas karogu, patiesībā pieder Latvijas iedzīvotājiem,

un viņi to uz Liepāju atdzina no Lietuvas, kur jahtu, kas reģistrēta Zviedrijā, bija iegādājušies," skaidroja Kints.


Pēc jahtu centra vadītāja sacītā šāgada jahtu sezona, salīdzinot ar iepriekšējo, ir daudzreiz neaktīvāka – ap jūlija vidu arī sezona jau ir pusē, bet šogad ienākušās jahtas ir tikai 14% no pagājušajā gadā skaita.


Uzziņa
Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstis, uz kurām SPKC šobrīd nerekomendē doties, un no kurām atgriežoties (iebraucot Latvijā) jāievēro pašizolācija 14 dienas: Zviedrija, Luksemburga, Portugāle;


valstis, uz kurām iesaka izvērtēt brauciena nepieciešamību un no kurām atgriežoties (iebraucot Latvijā) jāievēro pašizolācija 14 dienas: Rumānija, Bulgārija, Apvienotā Karaliste, Čehija, Monako.


(Avots: SPKC)