Trešdien, 12.aprīlī, Liepājas jahtu ostā ienāca un pietauvojās pirmā šā gada jahta – "Juna II", kura ceturtdien jau ostu atstāja. Tomēr pēc tradīcijas jahtu sezona sākas tieši ar pirmās jahtas ienākšanu un beidzas, kad pēdējā jahta ir devusies prom, portālam irliepaja.lv pastāstīja Jahtu centra vadītājs Kārlis Kints.


"Juna II" kuģo zem Polijas karoga, bet Liepājas ostā ienāca no Karlskrūnas Zviedrijā.


Pērn jahtu sezona aizsākās jau janvārī, kad Liepājā ienāca pirmā jahta, un noslēdzās tikai decembrī, bet kopumā Liepāju 2022.gadā apmeklēja 200 jahtas. Tas bija nedaudz vairāk nekā gadu iepriekš, bet mazāk nekā pirms "Covid-19" pandēmijas. Visaktīvāk Liepājas ostu pērn apmeklēja burātāji no Lietuvas, Vācijas un Polijas. Regulāri bija arī viesi no Somijas un Dānijas, savukārt vistālāko ceļu bija mērojošas jahtas no ASV un Kanādas.


Uzziņa
Jahtu ostu savā pārvaldībā Liepājas SEZ pārvalde pārņēma 2015.gadā, savukārt 2020.gadā tika sākta tās rekonstrukcija ar jaunas infrastruktūras izbūvi, tostarp jaunas servisa ēkas uzcelšanu, kas ļāva paaugstināt ostas sniegto pakalpojumu līmeni burātājiem.

Tāpat kā citus gadus, arī 2022.gadā Jahtu ostā plīvoja vides un servisa kvalitātes simbols – Zilais karogs.