Maijs Liepājas jahtu ostā iesākās ļoti cerīgi – pagarināto 1.maija nedēļas nogali izmantot bija centušies daudzi jahtotāji, portālam irliepaja.lv atzina Jahtu centra vadītājs Kārlis Kints.


Pēc viņa sacītā, dažas dienas Liepājas jahtu ostā bija redzamas pat līdz desmit jahtām.


"Pārsvarā tās bija poļu jahtas, kas uz Liepāju bija atkuģojuši no Polijas un pēc dienas vai divām atkal devās atpakaļ uz Poliju," pastāstīja Kints.


Arī pirmā šāgada jahta "Juna II", kas Liepājas ostā ienāca jau 12.aprīlī, kuģoja zem Polijas karoga, bet Liepājas ostā ienāca no Karlskrūnas Zviedrijā.


Jahtu centram aizvadītās nedēļas sākumā bijis ko turēt – vienlaikus tā pakalpojumus bija vēlējušies izmantot ap pussimts cilvēku.


Pirmo ienākušo jahtu vidū bija arī skaistā poļu jahta "Bonawentura". Foto: irliepaja.lv


Lai gan maijs iesācies tik daudzsološi, pēc brīvdienām jahtu pieplūdums atkal apsīcis. Jahtu centra vadītājs to skaidro ar pagaidām vēl pārāk aukstajām naktīm. Taču laikapstākļi pamazām uzlabojas, gaiss sākt iesilt, un, iespējams, šajā sezonā Liepājas jahtu osta varētu atgūt pirmskovida laika sasniegumus vai pat tos pārsniegt.


Pēc Kinta aplēsēm pirmskovida periodā maijā Liepājā ienākušas vidēji 35 – 45 jahtas, savukārt 2019. gadā – tikai četras, bet 2020.gadā – astoņas. Šogad pirmās desmit jahtas jau var ieskaitīt maija bilancē.