Stividorkompānijas "Terrabalt" piestātnē, kur pietauvojas kravas un pasažieru prāmis no Travemindas Vācijā, pēc karantīnas izziņošanas ieviesti stingri noteikumi un pasažieru veselības pārbaudes. Bet, vai tikpat droši ir, piemēram, jahtu ostā?


Jahtu centra vadītājs Kārlis Kints pats šobrīd atrodas karantīnā pēc tam, kad 13. martā atgriezās no Polijas, kur bija plānota Liepājas jahtu ostas prezentācija starptautiskā izstādē, kas tomēr nenotika. Taču, kā Kints sacīja portālam irliepaja.lv, neviena jahta martā neienāktu bez iepriekšējas pieteikšanās, un šobrīd neesot neviena pieteikuma. Īstā jahtu sezona, pēc Kinta sacītā, sākas tikai maijā, tā kā uztraukumam neesot pamata. Jo vairāk tāpēc, ka šobrīd jahtas no Lietuvas, Polijas, kas visbiežāk apciemo Liepāju, vispār netiekot laistas ārā no ostām.


Ostas kapteinis Pēteris Gudkovs portālam irliepaja.lv sacīja, ka parasti kapteiņi jau savlaicīgi brīdina jahtu ostas vadību, kurā datumā un cik cilvēku sastāvā ieradīsies.


"Ja arī kāda jahta uzrastos bez brīdinājuma, pa ostas vārtiem tai ir jāienāk un garām Loču tornim jātiek – tā nevar ienākt nepamanīta un pietauvoties promenādē!

Tā nebūs, ka ne no kurienes uzradīsies jahta, un uzreiz pietauvosies ostā! Kontrole ir pat dubulta, jo lokatorā to redzam gan mēs, gan krasta apsardze."


Tas pats attiecoties arī uz citu valstu zvejas kuģiem.


Pēc Gudkova sacītā, ostā arī izdots rīkojums kuģu aģentiem, ka kuģu apkalpēm jāpaliek uz kuģa un, ja kas nepieciešams, jāsazinās ar aģentu.


Jau vēstīts, ka ostā ieviesti drošības pasākumi, un loči un citi ostas darbinieki, kuri savu darba pienākumu dēļ nevar izvairīties no tikšanās ar kuģu apkalpes locekļiem, ir apgādāti ar individuālās aizsardzības un dezinfekcijas līdzekļiem, kā arī informēti par citiem drošības pasākumiem. Visas darbības, kas saistītas ar kravu apkalpošanu un kuģu apriti, jāveic, maksimāli samazinot personu fizisko saskarsmi. Tāpat Liepājas SEZ pārvalde ir informējusi kravas kuģu aģentus par veicamajām darbībām pirms kuģa ienākšanas ostā, un jāsniedz precīzas ziņas par kuģa apkalpes sastāvu un visu apkalpes locekļu veselības stāvokli.