AS "Latvijas Valsts meži" (LVM) ceturtdien nācās aizvākt savu reklāmas plāksni, jo Jura Aizezera īpašumā Dubelšteina ielā 14 parādījās lauvas skulptūra, palielinot ainavisko bezstilu.

"Latvijas Valsts meži" pērnvasar Liepājas pilsētai dāvināja apstādījumus ap koncertzāli "Lielais dzintars" un skvērā Jūras ielā 23, kas robežojas ar Dubelšteina 14. Šie apstādījumi bija dāvana liepājniekiem un vienlaikus iespēja iepazīt LVM stādu sortimentu. Apmaiņā pret šo dāvanu laukumā Jūras 23 tika izvietota no koka izgatavota reklāmas plāksnīte.

Tomēr šā gada sākumā aiz plāksnītes tika nocirsti krūmi un sakropļots koks, kā rezultātā tā vairs neiederējās jaunajā ainavā – tukšajā laukumā. LVM toreiz pauda pārsteigumu par šādu rīcību, tomēr reklāmas plāksni vēl nenoņēma.

Šovasar teritorijā ap ēku, kas bija labi zināma kā restorāna "Vecais kapteinis" mājvieta, sākās labiekārtošanas darbi. Jūlija otrajā pusē pie nama, uz kura tagad rakstīts "Restorāns Kapteinis" parādījās lauvas skulptūra. Tieši aiz LVM plāksnes. Tādējādi šajā ainavā iestājās vēl lielāks bezstils – faktiski tukšā laukā stāvēja uzraksts "Latvijas Valsts meži", un aiz tā sēdošas lauvas skulptūra, un vēl aiz tās – "Kapteinis". Kas uz ko attiecās un kāpēc, nebija saprotams.

Tāpēc ceturtdien "Latvijas Valsts meži" pieņēma lēmumu plākni no turienes novākt, portālu informēja LVM komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs.

Savukārt Liepājas būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, vaicāts, vai lauvas skulpūtas uzstādīšana labi redzamā publiskā vietā bija jāsaskaņo vai ne, atbild, ka tas nebija jādara. Štāls: "Bijušā restorāna "Vecais kapteinis" (J. Dubelšteina iela 14, privātīpašums) pagalmā notiek teritorijas labiekārtošanas darbi. Labiekārtošana vēl nav pabeigta. Būvvalde ir saskaņojusi teritorijas labiekārtošanas projektu. Projektā ir norādīta vieta akmens skulptūras izvietošanai, taču būvvalde nav izvirzījusi prasību skulptūras izskatu skaņot atsevišķi –  tas nav nepieciešams; mākslinieka darbs atrodas privātā teritorijā; neuzskatām, ka būtu pamats satraukumam."

Ja tādās vietās skulptūras nav jāsaskaņo, tad nebūs brīnums, ja kaut kur parādīsies, piemēram, neliela, metru augsta Putina skultūra. Saskaņā ar Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālista sacīto, viss būs kārtībā.