Pateicoties portāla irliepaja.lv modrajiem lasītājiem, atklājies, ka dažādās vietās Liepājā nelikumīgi nozāģēti koki. Jautājums, vai atklātajam faktam sekos arī sods?

Ja vēl pērn pie nama Dzintaru ielā 72 kuploja jauna, koša kļaviņa, tad tagad šajā vietā palicis vien kociņa stulbenis – nozāģēts gandrīz līdz ar zemi, it kā šajā vietā nekā nebūtu bijis. Pērn Komunālā pārvalde arī pie blakus esošās mājas (Dzintaru 70) nozāģēja palielu koku, kurš bijis bojāts. Līdz ar to vairāku desmitu metru garumā Dzintaru iela šajā posmā palikusi "plika". Taču tieši visdažādāko sugu koki, kas te izsenis speciāli stādīti, un arī daudzu namu arhitektūra ir Dzintaru ielas krāšņums, kas priecē acis.

Kā informēja domes Vides nodaļa, atļauja koku ciršanai Dzintaru ielā pēdējā laikā nav izsniegta.

"Izskatās, ka likvidēta ir Dzintaru ielas rekonstrukcijas laikā 2008. gadā iestādītā sarkanā kļava. Diemžēl šis fakts netika konstatēts rīcības izdarīšanas brīdī, līdz ar to nav, ko sodīt. Vides nodaļa plāno lūgt Komunālajai pārvaldei iestādīt vietā jaunu koku".

Bez atļaujas, nevienam nemanot un nezinot, nozāģēta arī kļava Ganību ielā 119. Sazinoties ar domes Vides nodaļu, noskaidrojās, ka 2011.gadā Latvijas Pastam, kam tobrīd piederēja šis nekustamais īpašums, izdota tā sauktā koku ciršanas atļauja. Pēc Vides nodaļas sacītā, atļauja ir derīga divus gadus, taču, kā redzams dokumentā, ko portāla elektroniski saņēma no kāda lasītāja, tur noteiktais derīguma termiņš ir līdz 2012.gada oktobrim, tātad vienu gadu. Turklāt "ciršanas atļauja" paredzēta vītoliem, bet robīnijas un kļavu drīkstēja tikai apzāģēt, nevis nozāģēti!

Apstādījumu uzraudzības komisija bija solījusies šo jautājumu iekļaut izskatīšanai nākamajā komisijas sēdē, kurai vajadzēja būt 6.martā. Pagaidām portāla rīcībā nav informācijas, ko komisija lēmusi.

Apstādījumu uzraudzības komisija no portāla saņēma arī informāciju par zemesgabalā Darbnīcu ielā 8 izzāģētiem kokiem.

Kā noskaidrojās, komisija šajā adresē nav izsniegusi atļauju koku ciršanai. 6.februārī, novērtējot situāciju dabā, komisija konstatējusi, ka zemesgabals ir noplanēts, nozāģētu koku celmi nav atrodami, saglabāti trīs bērzi. "Apskatot teritoriju nebija iespējams noteikt cik un kādi koki (koku suga) un ar kādiem stumbru diametriem nozāģēti, tādēļ komisija nolēma nenosūtīt jautājumu par nelikumīgu koku izciršanu Darbnīcu ielā 8 Liepājas pilsētas pašvaldības policijai, jo trūkst  informācija par izcirsto koku skaitu, sugām un stumbra apmēriem," secinājusi komisija.

Pirms tam, 30.janvārī, atkal saņemot informāciju no portāla irliepaja.lv, šoreiz par nelikumīgu koka (ozola) apzāģēšanu Jēkaba Dubelšteina ielā 14 (kādreizējais restorāns "Vecais kapteinis"), Apstādījumu uzraudzības komisija bija spiesta secināt, ka "nav saņēmusi iesniegumu par koka, kas aug pie restorāna "Vecais kapteinis" apzāģēšanu un nav izsniegusi atļauju šā koka apzāģēšanai".

Novērtējot situāciju dabā, komisija atzinusi, ka zemesgabalā Jēkaba Dubelšteina ielā 14 ir veikta nelikumīga ozola apzāģēšana.

Informācija par to nosūtīta Liepājas pilsētas pašvaldības policijai administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanai.

Pašvaldības policijas Administratīvās nodaļas vecākais kārtībnieks Roberts Ošenieks portālu informēja, ka ir uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība.

Jautājums, vai Dubelšteina ielas 14 īpašnieks Juris Aizezers saņems sodu, pagaidām paliek atklāts.