Kā aģentūru LETA informēja "Komunālās pārvaldes" sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, iestāde telpas Uliha ielā 44 nomā tajā ēkas spārnā, kur nekādi trūkumi nav konstatēti.

Būvniecības valsts kontroles biroja ēku uzraudzības interaktīvajā kartē jau trīs publiskām ēkām Liepājā ir sarkans (bīstamākais) statuss. Starp tām ir arī ēka Uliha ielā 44. Ēkas īpašnieks ir valsts AS "Latvijas autoceļu uzturētājs", un bez "Komunālās pārvaldes" telpas tajā nomā arī uzņēmuma "Latvijas Valsts ceļi" Liepājas nodaļa. Pēc "Latvijas autoceļu uzturētāja" Liepājas ceļu rajona direktora vietnieka Armanda Sandera domām, ēku saukt par bīstamu esot pārspīlēti – uzņēmums sākotnēji esot arī apsvēris iespēju šo Būvniecības valsts kontroles biroja lēmumu apstrīdēt. "Katra otrā ēka ir sliktākā stāvoklī," uzskata Sanders.

Būvniecības valsts kontroles biroja pārstāvji ēku apsekojuši pagājušā gada vasarā. Apsekošanas rezultātā pašlaik netiek izmantotas divas telpas. Savulaik tur plīsis ūdensvads, un pagrabstāva pārseguma sijās konstatēta trupe. Pieaicinot sertificētu ekspertu, secināts, ka bojājumi ir skāruši mazāk par 10% no siju biezuma. Lai arī grīda ir deformēta, secināts, ka deformējums radies no savulaik nepareizi ieklāta grīdas seguma, nevis siju bojājuma dēļ, piebilda ēkas īpašnieka pārstāvis.

Pašlaik šīs divas telpas netiek izmantotas, un papildu konstrukciju drošība tiek nodrošināta ar stutēm. Ir izsniegts projektēšanas uzdevums, drīzumā tiks izsludināta cenu aptauja un izstrādāts būvprojekts. Būvdarbi varētu notikt nākamgad.

Ēkas īpašnieks turpina novērst neatbilstības inventerizācijas lietai, uz ko norādījis Būvniecības valsts kontroles birojs, piebilda Sanders.