Lai gan iecerētajam kempingam pieguļošā Vētru iela izskatās pabeigta, tā joprojām nav nodota ekspluatācijā, un tas liedz izvērsties kempinga attīstītājam.


"Nedrīkstam vēl ar smago tehniku braukt iekšā – būvnieks baidās, ka nesapostām kaut ko, pirms iela pieņemta ekspluatācijā," saka SIA "Kempings Liepāja" valdes loceklis ar tiesībām pārstāvēt uzņēmumu atsevišķi Dairis Šternbergs, vienlaikus arī SIA "Lādēni" valdes priekšsēdētājs, kurš kempinga attīstīšanai dibinātajā uzņēmumā esot palicis vienīgais dalībnieks – partneris Andris Līvs to pametis.


Pagaidām vienīgais, kas paveikts iecerētā kempinga vietā, ir uzbūvētais pagaidu žogs ap teritoriju. Taču neesot iemesla steigties, saka Šternbergs. Patlaban gaidot atbildi no "Latvenergo" par elektrības pieslēgumu, un, pēc tam, kad būs atvērta Vētru iela, kurai bija jābūt gatavi jau pērn, un varēs iebraukt kempinga teritorijā, sākšot rakt – jāsavelk ūdensvads un kanalizācija.


Šternbergs lēš, ka pirmos kemperus varēs uzņemt nākamvasar, kad būs izbūvēts kemperu stāvlaukums, telšu laukums un labierīcības. Projektu esot sadalījis četrās kārtās un šogad plāno realizēt pirmo, proti, infrastruktūras izbūvi.


"Ieguldīt 200 000 eiro vienā gadā nav ekonomiski izdevīgi, tāpēc iesim soli pa solim."


Šternbergs apliecina, ka viņa mērķis ir uzbūvēt kempingu, lai ko arī runātu citi. Tāpēc arī vienojušies ar partneri par šķiršanos, jo tas gribējis no projekta atteikties.


SIA "Kempings Liepāja" šogad ieguva pašvaldības līdzfinansējumu – 9 000 eiro – mazo un vidējo komercsabiedrību projektu konkursā vienas kempinga ēkas būvniecībai. Ēkā paredzētas tualetes, dušas, velosipēdu nomas punkts utt. Taču, tā kā šīs ēkas būvniecība ir atlikta, šogad līdzfinansējums acīmredzot izpaliks, portālam atzina domes Attīstības pārvaldes vadītāja vietnieks Arnis Vītols.


Šternbergs arī atteicies no Eiropas fondu līdzfinansējuma, kas esot bijis reāli iespējams, taču nosacījumi, lai tiktu pie šīs naudas, bijuši nepieņemami, piemēram, tādā gadījumā būvnieks nevarētu būt Šternberga firma "Lādēni", kurai ir desmit gadus liela pieredze – būvēta Mākslas vidusskolas izstāžu zāle, remontēta domes sēžu zāle, Liepājas krievu nams, tagad – Hoijeres viesnīca un daudz citu objektu Liepājā un Rīgā. Turklāt projekts sadārdzinātos par procentiem piecdesmit.


Lai arī sadalīts pa kārtām un nedaudz vienkāršots, "galaprodukts" nemainīšoties. Tiesa, kad šis "galaprodukts" būs pilnībā ieraugāms, pagaidām nezina arī "Kempings Liepāja" valdes loceklis.