Ventspils dome jau pirms 17 gadiem ne tikai bija sapratusi, ko tūristu piesaistei nozīmē kempings, bet bija to jau uzbūvējusi, Liepājas dome joprojām liek pamatus. It kā kempingam.


Pamati tik tiešām grandiozi, to izmaksas – 617 903, 58 eiro!*. Tiek būvēta, iela, ietve, veloceliņš, autostāvvieta, pievilktas nepieciešamās inženierkomunikācijas.


Tikai – vai simboliskais (citādi vienu namiņu un 6 kempera vietas nenosauksi) kempings atsvērs visus šos ieguldījumus?! Un vai tāds kempings patiešām sniegs pienesumu tūrisma industrijai?


Vai rezultātā mazās kafejnīcas, veikali, muzeji, galerijas, mākslas saloni, koncertzāles sagaidīs jūtamu klientu pieplūdumu?


Ja SIA "Kempings Liepāja" tiks līdz reālai būvniecībai, kas pavisam droši nesāksies šogad, jo "ziema nāk virsū!", kā izteicās viens no projekta attīstītājiem, ieguvums būs divi glīti namiņi (viens naktsmītnēm, otrs – servisam), jo arhitektu birojs "Archi Mobilis" ir labi pastrādājis. Un Liepājas partija, kuras programmā kempings kā viens no "labajiem darbiem", kas jāpaveic, bijis ierakstīts jau pirms neatminamiem laikiem, varēs pievilkt ķeksīti, ka darbs padarīts.  


Kā uz to visu lai skatās domniekus ievēlējušais liepājnieks? Tā, ka valdošā koalīcija – jo tā ir gan Liepājas partijas, gan "tūrisma ministra" Ģirta Kronberga atbildība – tūristu piesaistes megamagnēta vietā Liepājai "iesmērējusi"... tūristu mazmājiņu.


Ja reiz pēc vairākkārtīgiem konkursiem, ko pašvaldība bija izsludinājusi, neatradās neviens uzņēmējs, kas gatavs uzbūvēt Liepājas parametriem adekvātu vai vismaz Ventspils kempingam līdzvērtīgu (300 telšu vietas, 100 kemperu vietas, 43 mājiņas), tad kempinga ierīkošanu vajadzēja uzņemties pašvaldībai, kā tas ir Ventspilī. Galu galā kempingu uzbūvēt ir simtreiz vieglāk nekā koncertzāli, lidostu vai tenisa halli!


Ventspils pašvaldības kempings nestrādā ar peļņu – iespējams, kempings tiešām nav nekāds bizness, bet arī ne ar zaudējumiem. Toties tas visas vasaras garumā vienlaikus spēj uzņemt (un arī uzņem) 179 iebraucējus.


Tā nu jau 17 gadus lielākā daļa lietuviešu tūristu rullē garām Liepājai uz Ventspili, un vasarā pilsēta ir ļaužu (galvenokārt lietuviešu) pilna.


*Saskaņā ar Komunālās pārvaldes, Liepājas domes un AS "Sadales tīkls" sniegto informāciju, 12, 9 tūkstoši eiro izmaksāja veco pamatu nojaukšana vietā, kuru pašvaldība bija izraudzījusies kempingam (Klaipēdas ielā 138); 587 919,18 eiro ir projekta "Pamatinfrastruktūras nodrošināšana uzņēmējdarbības veicināšanai, revitalizējot degradēto teritoriju Liepājā" izmaksas. Tāpat pašvaldība sedza 29 971,5 eiro jeb 60% no kopējām izmaksām par elektrības kabeļu līnijas izbūvi un apakšstacijas uzstādīšanu pie kempinga teritorijas (40% sedza "Sadales tīkls").