Karostas kanāla attīrīšanas darbus no mazizmēra un lielizmēra tehnogēniem priekšmetiem par 4,76 miljoniem eiro veiks pilnsabiedrība "GTL GT Inspekt", raksta aģentūra BNS.

Tā liecina informācija Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldes mājaslapā.

Tajā norādīts, ka Liepājas SEZ iepirkums par Karostas kanāla attīrīšanas darbiem bija sadalīts trijās lotēs un iepirkuma komisija lēmusi piešķirt tiesības slēgt līgumu ar pilnsabiedrību "GTL GT Inspekt" visās trijās lotēs.

Tostarp pilnsabiedrības piedāvātā līgumcena 1.lotē ir 1,415 miljoni eiro, 2.lotē – 1,789 miljoni eiro un 3.lotē – 1,56 miljoni eiro.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka Liepājas SEZ pārvalde šā gada februārī izsludināja iepirkumu Karostas kanāla attīrīšanas darbiem no mazizmēra un lielizmēra tehnogēniem priekšmetiem. Kopējā attīrāmā Karostas kanāla grunts platība ir 68 hektāri, kas sadalīta trijās daļās.

Tāpat vēstīts, ka pērn decembrī Liepājas SEZ pārvalde parakstīja līgumu ar VARAM par Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda projekta "Vēsturiski piesārņotas vietas Liepājas ostas Karostas kanāla attīrīšana, I kārta" īstenošanu. Kopējās izmaksas ir 9,6 miljoni eiro, tostarp nepilni 85% jeb astoņi miljoni eiro ir ES Kohēzijas fonda finansējums.

Līgums paredz trīs komponentes – divus pilotprojektus, kuru mērķis ir 10 hektāru platībā noskaidrot labāko tehnoloģiju tehnogēno priekšmetu izcelšanai un piesārņotās grunts izsmelšanai, kā arī atlikušās Karostas kanāla akvatorijas (68 hektāru) attīrīšanu no mazizmēra un lielizmēra tehnogēniem priekšmetiem.

Kopējā Karostas kanāla platība ir 874,9 tūkstoši kvadrātmetru, tostarp attīrāmā teritorija – 780 tūkstoši kvadrātmetru.

Liepājas SEZ ir izveidota 1997.gadā, lai attīstītu un veicinātu tirdzniecību, rūpniecību, kuģniecību un gaisa satiksmi, kā arī preču apmaiņu caur Latviju. Uzņēmumi, kas strādā SEZ teritorijā, saņem dažādas nodokļu atlaides.

Pilnsabiedrība "GTL GT Inspekt" reģistrēta 2014.gada aprīlī un to veido uzņēmums "GT L" un Krievijā reģistrēta kompānija "GT Inspekt", liecina datubāzes "Lursoft" informācija.