Čakstes laukumā pirmdien, 13.novembrī, tehnikas un cilvēku rosība pie topošās pilsētas galvenā karoga atrašanās vietas kļuvusi intensīvāka.

Kā novēroja portāls irliepaja.lv, strādnieki izkrāva topošā karoga masta posmus. SIA “UPTK”, kas uzvarēja konkursā par karoga masta uzstādīšanu un vietas labiekārtošanu, vadītājs Zigurds Kirhners portālam sacīja, ka masts tikšot samontēts un būs pacelts jau rīt, tomēr karogs uz Valsts svētkiem tajā vēl neplīvos. Tas saistīt gan ar faktu, ka šāda veida darbus “UPTK” veic pirmoreiz, gan ar jau iepriekš saplānoto svētku programmu, kurā karoga pacelšana nav paredzēta.

Kad un kā notiks karoga pacelšana, Kirhners neatklāja, tikai sacīja, ka bez masta vēl jānodrošina tā izgaismošana, savukārt pavasarī – labiekārtošanas darbi.

Portāls jau rakstīja, ka oktobra vidū "UPTK" pabeidza astoņu betona pāļu izbūvi vietā, kur atradīsies jaunais karoga masts, kas būs augstākais pilsētā – 35 metri. Pāļi sniedzas 11 metru dziļumā, un uz tiem balstīsies masta pamats.
laukuma daļa, kurā top masts, tiks labiekārtota – tur būs apļveida sols un apstādījumi, kas kopā ar karoga mastu vienlaikus veidos saules pulksteni, pastāstīja domes iepirkumu speciāliste Baiba Akmentiņa-Čerņecova.

Darbi sadalīti trīs kārtās, pirmajai atvēlot 45 dienas, bet abām pārējām – 150.

No pieciem pretendentiem Komunālās pārvaldes izsludinātajā iepirkumā "UPTK" piedāvāja zemāko cenu, kā arī atbilda visiem iepirkuma nosacījumiem.

Kā apakšuzņēmējs labiekārtošanas darbiem piesaistīta SIA "A-Land".

Karoga masta jaunbūves būvprojektu, tāpat kā laukuma rekonstrukciju izstrādājis Andra Kokina arhitektu birojs "K Idea".

Visu darbu kopējās izmaksas 73 425,30 (bez PVN) eiro.

irliepaja.lv informēja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas izpilddirektora vietnieks būvniecības jautājumos Didzis Jēriņš, viena karoga (izmērs 5x10 metri) cena ir 350 eiro + PVN, un tas ir gatavots no standarta karogu auduma. Par uzvilkšanu vai novilkšanu mastā nav paredzēta papildu samaksa, jo šī karoga apsaimniekošana būs Komunālās pārvaldes pārziņā un darbi tiks veikti ierasto ikdienas apkopes darbu kārtā.