Pēc divus mēnešu ilga darba Jūrmalas parkā pie bērnu laukuma šodien, 7.oktobrī, atgriezās lāča skulptūra. Vides objekta atjaunošanu veica tēlnieks Raimonds Gabaliņš.

Skulptūras atjaunošana veikta pēc "Komunālās pārvaldes" pasūtījuma, informē sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Aptuveni 300 kg smagā skulptūra novietota uz zemāka postamenta nekā iepriekš,  uzkalniņa nogāzē, kas ir netālu no iepriekšējās atrašanās vietas, lai būtu labāk apskatāma. Vieta izvēlēta sadarbībā ar pilsētas būvvaldes pārstāvjiem.

Skulptūrai noņemtas vairākas krāsu kārtas, kas bija uzklātas, kopš tā 50 vai 60. gados tā tika uzstādīta parkā. Viens krāsu slānis bijis pat zilā krāsā. Tēlnieks laboja un nostiprināja betona tēla detaļas, atjaunoja nolauztās ķepas, medus poda malas un dzīvnieka atveida purnu, veica dziļo gruntēšanu un citus nepieciešamos darbu, lai tas kalpotu iespējami ilgi un būti izturīgs pret laika apstākļu vai vandaļu ietekmi.

Lāča skulptūra tagad ieguvusi bēši tumšpelēku toni. Tās uzstādīšanu veica uzņēmuma UPTK vīri ar savu tehniku.

Mākslinieks uzskata, ka lāča tēls tomēr nav objekts, uz kura vajadzētu rāpties virsū, lēkāt vai citādi fiziski ietekmēt.  Skulptūra atjaunota par teritoriju uzturēšanas līdzekļiem. Darbs, materiāli, transports izmaksāja 1256,35 eiro ar PVN.

Atgādināsim, ka tieši portāla irliepaja.lv lasītājs bija tas, kurš pamanīja, ka skulptūra blaklus bērnu rotaļlaukumam Jūrmalas parkā kļuvusi ne vien neestētiska, bet pat bīstama. Pēc tam, kad ar portāla starpniecību tika pievērsta uzmanību šim faktam, Komunālā pārvalde lāča skulptūru aizvāca.