Īsākā laikā nekā pilsētas būvvalde vēlējusi, kā fēnikss no pelniem atkal atdzimis leģendām apvītais krievu cara vizītei par godu celtais paviljons Jūrmalas parkā. Senāk zināms gan kā "Ķeizara paviljons", gan kā "Banga", gan vēl citādos vārdos saukts, šoreiz tas kļuvis par ģimenes restorānu "Parka paviljons".


Durvis vēris aizvadītajā sestdienā, "Parka paviljons" vēl uzņem apgriezienus, un, piemēram, šodien, 8. augustā, ir slēgts, taču jau rītdien atkal solās uzņemt apmeklētājus.


Lai vai kā, svarīgākais, ka ēka ir uzcelta savā vēsturiskajā izskatā, un kļuvusi par īstu Jūrmalas parka rotu.


Zigurds Kirhners uzrunā restorāna atklāšanas viesus. Foto: Kārlis Volkovskis.


Oficiālajā atklāšanā, klātesot Liepājas mēram Gunāram Ansiņam un vicemēram Atim Deksnim, kultūras iestāžu vadītājiem un citiem viesiem, Zigurds Kirhners, kuram kopā ar dēlu Sandi pienākas paviljona atjaunotāja gods, vispirms "ļoti lielu paldies" veltīja arhitektiem – Andim Kalniņam un viņa kolēģiem, kuri vēl pirms tikšanās ar būvnieku – SIA "UPTK" – jau bija pielikuši daudz darba, lai ēka spētu atgūt agrāko veidolu.


Pēc Kirhnera teiktā, lēmumu atjaunot vēsturisko celtni pieņēmusi visa ģimene kopā, un mērķis bijis atstāt Liepājai kaut ko pēc sevis. Ēka tapusi 24, nevis atļauto 42 mēnešu laikā, bet, kā norādīja Kirhners, tas ir ilgāk, nekā celta sākotnējā būve, kas 1903. gadā pabeigta dažu mēnešu laikā. Taču tam ir arī izskaidrojums – toreizējā "Ķeizara paviljona" interjers nav salīdzināms ar "Parka paviljona"  interjeru, par kuru ar dziļu pietāti pret katru detaļu, katru sīkumu gādājis Sandis Kirhners, savukārt viss paveikts ar "UPTK" namdaru un Grobiņas skārdniekmeistaru rokām. Atklāšanas dienā trūka vienīgi lielās lustras, kura top metālmākslinieka Reiņa Kuncīša darbnīcā.


Būvnieks un restorāna interjera veidotājs Sandis Kirhners (no kreisās) sarunā ar vēsturnieku Gunāru Silakaktiņu. Foto: Kārlis Volkovskis.


Arhitekts Andis Kalniņš atgādināja, cik ilgi un sarežģīti bijuši centieni ēku atjaunot, pirms pie projekta ķērās Kirhneru uzņēmums "UPTK", un atzina, ka "rezultāts ir fantastisks", atsver visas grūtības, un, ka pat cienījamais arhitekts Berči, no mākoņa maliņas raugoties, varētu būt gandarīts.


"Liepājniekiem ir paveicies, ka viņiem ir tādi būvnieki, neko labāku nevar vēlēties!" – atzina rīdzinieks Kalniņš, kurš tagad sevi uzskata par Liepājas draugu.


Mērs Gunārs Ansiņš, dāvinot "Parka paviljona" saimniekiem Liepājas karogu, uzsvēra, ka "Parka paviljons" ir pirmais objekts Kurzemē, kurā izmantots tāds instruments kā apbūves tiesība, "kas īpašniekiem rada pietiekami lielas galvassāpes", taču izteica cerību, ka nākamās domes lems par labu tiesības pagarinājumam.


Savukārt restorāna saimnieki Daiga un Sandis Kirhneri pauda, ka ir darītāji, kam patīk strādāt, nevis runāt, un īsi paziņoja, ka  "Parka paviljons" ir oficiāli atklāts.


Foto: Kārlis Volkovskis.


Vairāk par "Parka paviljona" piedāvājumiem ŠEIT.