Pēc Romas katoļu baznīcas Liepājas diecēzes pasūtījuma "virtú arhitektu biroja" arhitekte Anda Kursiša strādā pie būvprojekta jaunam Katoļu pamatskolas kompleksam. Tas atradīsies vecās skolas vietā iepretī Sv. Jāzepa Romas katoļu katedrālei, Peldu ielas un K.Valdemāra ielas stūrī. Saskaņā ar Būvvaldē apstiprināto būvniecības ieceri skolas ēku Krišjāņa Valdemāra ielā 28 paredzēts pārbūvēt, bet ēkas Peldu ielā 17 – nojaukt.


Projektu nācās pārstrādāt, kad Apstādījumu uzraudzības komisija aizliedza nozāģēt kuplo robīniju, kas aug Peldu ielas pusē. Skolas mets,  autors: "virtú arhitektu birojs".


Arhitekte par projekta ieceri saka: “Projektējam jaunu pamatskolu, kurā būs vieta atvērtam mācību procesam un iejūtīgai attieksmei pret katru bērnu. Plašā zemesgabala apbūve iekļaus esošo nelielo skolas ēku – bijušo mācītājmāju. Jaunie apjomi veidoti monolīti, atvērti pret iekšpagalmu, un ar uzsvaru uz funkcionalitāti, savstarpējo komunikāciju un vides pieejamību”.


Kā portālam irliepaja.lv pastāstīja Liepājas diecēzes bīskaps Viktors Stulpins, pēc arhitektes ierosinājuma jaunās skolas metu zīmēšanā tikuši iesaistīti arī skolas audzēkņi, viens no skolēniem pat izgatavojis skolas maketu.


Skolas mets,  autors: "virtú arhitektu birojs".


Liepājas Katoļu pamatskola šobrīd ir lielākā privātā skola Latvijā, šajā mācību gadu to apmeklē 170 audzēkņi. "Šogad mums ir divas pirmās, divas otrās un divas devītās klases," stāsta Stulpins.
Lai gan Būvvalde jau 17. jūnijā izdevusi būvatļauju, kas derīga līdz 2026. gadam, bīskaps par iespējamiem būvdarbu termiņiem runā atturīgi – lai gan projekta izstrādē virzība ir, kovids darījis savu, arī būvniecības izmaksas augušas. Ja pirms pandēmijas lēsuši, ka jaunās skolas izmaksas varētu būt ap pieciem miljoniem eiro, tad kādas tās ir šobrīd, pat “grūti sarēķināt”.


Kopš 2020. gada oktobra Katoļu pamatskolas mācību darbs noris kādreizējās vakarskolas telpās Raiņa ielā 5. Šīs telpas skolai iznomātas uz pieciem gadiem, portālam irliepaja.lv pastāsta skolas direktore Elvita Vizule.


Skolas mets,  autors: "virtú arhitektu birojs".


Pirms mēneša deputāti apstiprināja jaunu lokālplānojumu, kas groza teritorijas plānojumu zemesgabalam Raiņa ielā 5. Kā skaidroja pilsētas arhitekts Uģis Kaugurs, tas darīts, lai paplašinātu teritorijas Raiņa ielā 5 attīstības iespējas. Taču tas neietekmēšot Katoļu pamatskolas atrašanos šajā ēkā.

Uzziņa
Liepājas Katoļu pamatskola ir privāta mācību iestāde, kas dibināta 1994. gadā. Skolas dibinātājs – Liepājas Sv. Jāzepa Romas katoļu draudze.


Jaunās skolas celtniecības fondam var ziedot: Liepājas katoļu pamatskola, Reģ.nr. 90001293456, AS “Swedbank”, konts LV63HABA0551044303827.