Kā solīts, augusta beigās Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) jaunās jahtu ostas būvnieks – SIA "RERE meistari" – Tirdzniecības kanāla ūdeņos sāka izvietot pirmos jahtu ostas peldošo piestātņu pontonus, un nu, septembra pirmās nedēļas nogalē, jau redzamas abas Igaunijā izgatavotās peldošo piestātņu līnijas.


Kā portālam irliepaja.lv pastāstīja SEZ jahtu centra vadītājs Kārlis Kints, šobrīd pie jaunajām, peldošajām piestātnēm ir 24 jahtu vietas, un jahtu ostas būvniecības projekta pirmajā kārtā vairāk arī nav paredzēts. Taču jahtām ir iespēja pietauvoties arī vecajās piestātnēs.


Iepriekš projekta vadītājs, SEZ pārvaldes Drošības, aizsardzības un vides daļas vadītājs Kaspars Poņemeckis portālam sacīja, ka “mērķis ir paplašināt jahtu ostu līdz simts jahtām”.


Jau vēstīts, ka oktobra sākumā "RERE meistari" sāks būvēt jahtu centra ēku, kas atradīsies iebrauktuves (no Jūras ielas, pirms viesnīcas "Promenāde") labajā pusē, blakus kanālam.


Līdz novembrim ēkai jābūt gatavai.


Jahtu ostas būvniecība tiek īstenota INTEREG Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projektā "Uzlabota jahtu ostu tīkla attīstība Igaunijā un Latvijā".