Pilsētas attīstības komitejas sēdē 4.oktobrī deputāti pieņēma lēmumu par tehniskās dokumentācijas izstrādi Kārļa Zāles laukuma rekonstrukcijai.

Vicemērs Gunārs sēdē Ansiņš atzina, ka "šis ir būtisks projekts", jo tā kontekstā tiks rasts risinājums gan kanāla krastmalai, gan pieguļošo ielu teritorijām. Atbildot uz deputāta Ģirta Kronberga jautājumu, ka "vajadzētu saprast par pieminekli Kārlim Zālem – vai paredzēts iekļaut to tehniskajā dokumentācijā", Ansiņš atbildēja, ka ir jākonsultējas ar galveno arhitektu un ka dokumentācijas izstrādei paredzēti divi etapi: vispirms laukuma attīstības koncepcija un pēc tam tehniskais projekts. Ansiņš arī norādīja, ka ir “laika ierobežojums" un "ar visu jātiek galā līdz nākamā gada rudenim", lai projektu varētu iesniegt Eiropas finansējuma saņemšanai specifiskajam atbalsta mērķim "Degradēto teritoriju revitalizācija un uzņēmējdarbības pamatinfrastruktūras izveide Liepājā, 3.kārta".

Paredzēts, ka domes Attīstības pārvalde sadarbībā ar Komunālo pārvaldi organizēs iepirkumu tehniskas dokumentācijas izstrādei.

Tehniskās dokumentācijas izstrādes izmaksas plānots segt no Liepājas pašvaldības budžeta.

Pēc irliepaja.lv rīcībā esošās informācijas šonedēļ beidzot uz Liepāju tiks atvests arī Atmodas laikā tēlniekam Bruno Strautiņam pasūtītais un par liepājnieku līdzekļiem izgatavotais Kārļa Zāles monuments, kuru pagaidām plāno novietot muzeja dārzā, taču, jādomā, pēc laukuma rekonstrukcijas tam tiks atrasta pienācīga vieta Zāles laukumā.