Bernātu iedzīvotāju un vietējo uzņēmēju atbalstīts un lolots, ir tapis žurnāla "Bernāti" 3. numurs, portālu informēja žurnāla veidotāji.


Žurnāls iznāk tieši tik bieži, cik ir radoša vajadzība izteikties. Tas vēsta par aktuāliem notikumiem un interesantiem cilvēkiem saistībā ar ciemata dzīvi.Žurnāla vāka noformējumā, arī tā lappusēs atainoti dažādu paaudžu ciema iedzīvotāji ar atšķirīgiem vaibstiem un pasaules redzējumiem, bet, atverot to, var izlasīt interviju ar pēc žurnāla veidotāju domām līdz šim labāko Latvijas prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, kuras vecvecāki nāk no Nīcas. Tāpat žurnālā var lasīt aizraujošus vietējo vīru stāstus par sadzīviski interesantiem atgadījumiem dažādos laikos sarunā "Trīs vīri laivā".


Žurnāla lappusēs atradīsiet stāstus par naftas ieguvi Bernātos, par paštaisīto Peipermobīli, kā arī žurnāla autori vēlas pievērst cilvēku uzmanību dabas trauslumam. Tā kā Bernātos maijā zied ceriņi un latvieši tradicionāli meklē pieclapītes, kas simbolizējot laimīti, ir iekļauti stāsti par laimīgiem mirkļiem, kas piedzīvoti Bernātos.


Žurnāls piedāvā arī vienas dienas maršrutus vietējā apkārtnē, tāpat ir apkopoti vietējo izdomāti joki brīvbrīdim.


Interesenti var doties uz Bernātiem un ciema centrā atrast "Bernātu kiosku", kur ievietoto žurnālu var ņemt līdzi un lasīt. Priecāsimies par piecu eiro atbalstu kastītē vai pārskaitot uz biedrības "Mēs Bernātiem" bankas kontu LV14HABA05510 44765847.


Sestdien, 19. augustā, Bernātos viesu nama "Sīpoli" teritorijā notiks Jura Kaukuļa solokoncerts, kura laikā arī varēs iegādāties žurnālu un tikties ar žurnāla veidotājiem.