Bernātu iedzīvotāju un vietējo uzņēmēju atbalstīts, ir tapis žurnāla "Bernāti" 2. numurs, portālu informē Bernātu žurnāla veidotāji.

Žurnālā var uzzināt par to, kā pirms gandrīz 100 gadiem radās ideja par kūrortu Bernātos, par to, kāds bija Latvijas pirmais prezidents Jānis Čakste, kurš teicis Bernātos tik nozīmīgos vārdus "te jābūt kūrortam".

2019.gadā Bernātus apmeklēja arī pašreizējais prezidents Egils Levits, tāpēc devāmies uzzināt, kādas ir viņa domas par kūrortu Bernātos un latviešiem 21. gadsimtā. Otra intervija žurnālā ir ar Ievu Lāci, kura bērnību pavadījusi Bernātos, bet studējusi 4 dažādos kontinentos un nu atgriezusies dzīvot un strādāt Liepājā.

Tāpat var lasīt par bernātniekiem un ciema viesiem tik nozīmīgām dabas vērtībām – priežu mežu, tā vēsturi priedes veselīgo ietekmi, Baltijas jūru, kur veldzēties un rūdīties, savvaļas ceriņiem un ceriņu svētkiem, kas gan jau reiz atkal notiks maijā.

Žurnāls piedāvā arī vienas dienas maršrutus vietējā apkārtnē, kā arī, kā kārtīga izklaides lasāmviela, – Bernātu stāstiņus, jokus un krustvārdu mīklu brīvbrīdim.


Interesenti var doties uz Bernātiem un autobusa pieturā "Eglītes" atrast "Bernātu kiosku". Iekšā būs žurnāls līdzi ņemšanai un lasīšanai. Ja patīk un ir vēlme atbalstīt nākamā žurnāla tapšanu, ziedojumu atstājiet kastītē vai pārskaitiet uz biedrības "Mēs Bernātiem" bankas kontu LV14HABA05510 44765847.

4.maijā, Latvijas neatkarības atjaunošanas dienā, pieturā "Eglītes" kopā tiks svinēti žurnāla atvēršanas svētki, kur varēs ne tikai saņemt žurnālu, bet arī satikt žurnāla veidotājus un tā varoņus.