Trešdien, 21.  septembrī, biedrības "Mēs Bernātiem" biedri kopā ar mākslinieku Jāni Žīmantu pie pieturas "Dzintariņš" Bernātos uzstādīja koka skudrulauvu – biedrības simbolu.


"Skudrulauva ir mūsu biedrības simbols, un skudrulauvas ir pilnīgi oficiāla suga, kas dzīvo Bernātos – ja labi ieskatās, tad var redzēt sešas ekstremitātes," portālam irliepaja.lv pastāstīja biedrības pārstāvis Andris Maisiņš.


Lai nebūtu jāizgatavo parasts, kantains informatīvais stends, biedrība nolēmusi veidot ko interesantāku. Piedaloties "Liepājas rajona partnerības" projektā "Ceļā uz viedumu piekrastē", biedrība "Mēs Bernātiem" ieguvusi finansējumu, lai izgatavotu vizuālu informatīvo stendu Bernātu ciemā interneta mājaslapas popularizēšanai, un koktēlniekam Jānim Žīmantam pasūtījusi skudrulauvas skulptūru.


Foto: Diāna Ansule.


"Pie skulptūras ir QR kods, ko izmantojot var iegūt plašu informāciju par Bernātu vēsturi, iedzīvotājiem, dabas bagātībām," pastāstīja Maisiņš.

Mākslinieks Jānis Žīmants portālam irliepaja.lv pastāstīja, ka skulptūra izgatavota no ozola bluķa un ir aptuveni divus metrus augsta. Pērn augusta sākumā sacīs darbu, mākslinieks apmēram mēneša laikā, "tā lēnām", to pabeidzis.

"Galvenais, ka nav dusmīgs," par visai mīlīgo skudrulauvas tēlu saka tā veidotājs.

Lai gan skulptūra jau ir uzstādīta, pilnībā objekts vēl nav pabeigts, jo ap skudrulauvu tiks veidota, mākslinieka vārdiem runājot, "neliela Stounhendža", un pilnībā skudrulauvu ar viņa svītu, iespējams, varēs apskatīt nākamnedēļ.