PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) sadarbībā ar biedrību "Kurzemes radošās industrijas attīstības centrs" organizēs metu konkursu vides objektam, lai godinātu Valdi Vikmani par mūža ieguldījumu kultūrizglītībā. 2022. gadā tiks svinēta mūzikas skolas simtgade.

Metu konkursa mērķis ir godināt Liepājas un Latvijas kultūras dzīves vēsturē ievērojamu personību Valdi Vikmani, kā arī sekmēt inovatīvu un modernu vides objekta izstrādi pilsētvidē. Plānots, ka konkurss veicinās arī dizaina procesu jaunradi mūzikas, mākslas un dizaina sinerģijas stiprināšanai. Konkursa kopējais godalgu fonds ir 5000 eiro.

"Projekta īstenošana būs pagodinājums Valda Vikmaņa atstātajam kultūrvēsturiskajam mantojumam, paliekošs simbols mūzikas un dizaina sinerģijā, un kā dāvana skolas simtgades sagaidīšanā," stāsta LMMDV direktore Inga Auziņa.

Ilggadēja skolas direktora, skolotāja un kultūrizglītības darbinieka V. Vikmaņa tēls ir atmiņā paliekošs, jo savas dzīves laikā viņš veidojis un izkopis audzēkņu, absolventu, laikabiedru uzskatus un vērtības, ieguldījis lielas pūles skolas muzikālo kolektīvu attīstībā un atpazīstamībā.

Izceļot Valda Vikmaņa nozīmību un ieguldījumu kultūrizglītībā, metu konkursa pretendentu uzdevums ir sagatavot un piedāvāt inovatīvu dizaina risinājumu ar ilgtspējīgu materiālu vides objektam – Valda Vikmaņa krūšu tēlam, kas vienlīdz kalpo kā laikmetīgs vides objekts, tā arī informē sabiedrību par tradicionālo vērtību atzīšanu, izkopšanu un saglabāšanu laikmetīgā kontekstā. Vides objektam jāiekļaujas un jārespektē apkārtējā pilsētvide, jābūt drošam no vandālisma, kā arī redzamam gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā.

Konkursa organizētāji no pretendentiem sagaida piedāvājumu – vides objekta risinājumu, kas konceptuāli atbilst projekta mērķim, ir inovatīvs, interaktīvs, ilgtspējīgs, un atbilst modernām tendencēm un praktiski ir realizējams un atbilstošs uzstādīšanas videi.

Vides objekta atrašanās vieta būs Ausekļa iela 11/15, Liepāja. Šāda atrašanās vieta izvēlēta, jo 1945. gadā mācību iestāde pārcelta uz tās pašreizējo atrašanās vietu – Ausekļa ielu, kad skolas direktora un pedagoga pienākumus uzņēmās Valdis Vikmanis, mācot kora diriģēšanu, trompetes spēli, pūtēju orķestra diriģēšanu, mūzikas teoriju un citus priekšmetus. V. Vikmanis skolā strādāja četrdesmit divu gadu garumā.

Īstenojot metu konkursu, pretendentu izstrādātais vides objekta piedāvājums kalpos par pamatu turpmākai vides objekta realizācijai pilsētvidē. Projekta aktivitātes sekmēs Liepājas kultūrtelpas attīstību un pieejamību, turklāt sniegs nozīmīgu pieredzi metu konkursa dalībniekiem.

Konkursa norise tiek īstenota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.