Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) Emiļa Melngaiļa koncertzālē noslēdzās "Valda Vikmaņa Latvijas jauno atskaņotājmākslinieku konkurss 2024" un tika paziņoti labākie jaunie izpildītāji, kuriem kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri 9. martā būs iespēja uzstāties 32. Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivāla atklāšanas koncertā, portālu informēja Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

Konkursa laureāti:

1. vietu (900 eiro) un Valda Vikmaņa balvu (mākslinieces Gintas Grūbes veidoto statueti, kura tapusi ar Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" attīstības biedrības atbalstu) ieguva Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas vijolniece Elza Siliņa (skolotājs – Antti Kortelainen, koncertmeistare – Evija Auziņa);

2. vietu (700 eiro) ieguva MIKC NMV Emīla Dārziņa mūzikas skolas sitaminstrumentāliste Sonja Misiņa (skolotāja – Dzintra Knābe, koncertmeistars – Ģirts Bīrītis);

3. vietu (500 eiro) ieguva MIKC NMV Emīla Dārziņa mūzikas skolas čellists Reinis Rudzītis (skolotāja – Diāna Ozoliņa, koncertmeistare – Lelde Tīrele);

4. vietu ieguva divi konkursa dalībnieki ar vienādu punktu skaitu: MIKC LMMDV trombonists Dāvis Matīss Leišavnieks (skolotājs – Robins Jānis Lellis, koncermeistars – Normunds Kalniņš) un MIKC NMV Emīla Dārziņa mūzikas skolas vijolniece Lueta Žagare (skolotāja – Nelli Sarkisjana, koncertmeistare – Lili Sarkisjana).


Dāvis Matīss Leišavnieks. Foto no Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas vietnes portālā "Facebook".


Turklāt Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" attīstības biedrības īpašā naudas balva, kuru pasniedza arhitekts Gundars Vīksna, tika labākajam LMMDV konkursantam – trombonistam Dāvim Matīsam Leišavniekam.

"Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola priecājas, ka tās kopīgi ar Liepājas Simfonisko orķestri organizētais konkurss notiek nu jau 4. reizi, un tas ar katru gadu gūst arvien lielāku interesi no jauno un talantīgo mūziķu puses, kā arī kļūst aizvien prestižāks. Liepāja joprojām un atkal ir vieta, kur uzmirdzēt jaunajiem talantiem," uzsver LMMDV Struktūrvienības vadītājs radošajā darbā mūzikas izglītības programmām Jānis Strazds.

Konkursa žūrijā darbojās klarnetists, Liepājas Simfoniskā orķestra diriģents un mākslinieciskais vadītājs Guntis Kuzma, sitaminstrumentālists Rihards Zaļupe, pianists Toms Ostrovskis, vijolniece Paula Šūmane un operdziedātāja Elīna Šimkus.

Guntis Kuzma: "Biju patiesi iepriecināts un laimīgs par jauno mūziķu profesionālo varēšanu un arī emocionālo atdevi. Rezultātus izšķīra punktu desmitdaļas, un tas pats par sevi liecina par sīvo konkurenci. Esmu gandarīts arī par jauniešu izvēlēto repertuāru – mūsu festivāla atklāšanā būs bagāts repertuārs, kas sildīs mūziķu un klausītāju sirdis."

Konkursa otrajā kārtā piedalījās: Anna Bacunova (flauta), Antons Pizāns (akordeons), Dārta Kristīne Ozoliņa (klavieres), Dāvis Matīss Leišavnieks (trombons), Ede Mona Kraukle (saksofons), Eduards Bethers (marimba), Elza Siliņa (vijole), Etīna Emīlija Saulīte (vokāls), Gustavs Niedre (čells), Ģirts, Grigorjevs (saksofons), Ieva Elīza Isakova (oboja), Kate Kalniņa (oboja), Līga Anna Maurīte (flauta), Līvija Bukša (vijole), Lueta Žagare (vijole), Matīss Skarevičs (marimba), Paula Ģērmane (saksofons), Pēteris Caune (vijole), Reinis Rudzītis (čells), Rolands Mežals (klarnete), Ruslans Andrejevs (klavieres), Samanta Jansone (saksofons) un Sonja Misiņa (marimba).

Konkursu organizēja MIKC "Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola" sadarbībā ar Liepājas Simfonisko orķestri un biedrību "Kurzemes radošās industrijas attīstības centrs". Konkursa norisi atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds. Konkursa mērķis ir sekmēt Latvijas mūzikas vidusskolu audzēkņu un pedagogu profesionālās kvalifikācijas paaugstināšanos, kultūrizglītības prestiža attīstīšanos un nostiprināšanos, kā arī konkurences palielināšanos, paralēli attīstot mākslinieciskā līmeņa paaugstināšanos.