Pēc 23. februāra nakts plūdiem, situācija ezermalā krietni uzlabojās jau tās pašas dienas vakarpusē, novēroja portāls.

Lielākā daļa ūdens no Jaunās ielas, kur stāvoklis bija visnepatīkamais,atsūknēta. Tiesa gan, lielais ūdzens daudzums jopojām apgrūtināja satiksmi divos krustojumos uz rekonstruējamās Zirņu ielas, taču arī tur stāvoklis bija uzlabojies tiktāl, ka visa Zirņu iela bija izbraucama.

Portāls jau ziņoja, ka naktī uz 23. februāri Liepāju pārsteidza spēcīgs lietus. Reizē ar pamatīgu sniega kušanu tas izraisīja plūdus vairākās vietas. Īpaši neapmierināti bija Jaunās ielās iedzīvotāji, uzskatot, ka iela aplūdusi rekonstrukcijas dēļ. Taču pašvaldība ziņoja, ka plūdus izraisījuši ne tikai meteoroloģiskie apstākļi, bet arī tas, ka lietus ūdens uztveršanas galvenais kolektors Ādu ielā nespēja aizvadīt lielo ūdens daudzumu. Kolektors ticis pieskalots un aizsērējis, bet vietām tas no vecuma deformējies, līdz ar to ūdeņi krājās Zirņu un Jaunā ielā. Nekas tāds vairs neatkārtošoties, kad rekonstrukcija būšot galā.

Lai palīdzētu iedzīvotājiem, ūdens atsūknēšanas darbos tika iesaistīti gan komunālie dienesti, gan ugunsdzēsēji.

Jāatgādina, ka kopš trešdienas ļoti daudz nokrišņu bija tieši Kurzemē. Liepājā nepilnas diennakts laikā nolija 60 procenti no mēneša normas. Par to bija lasāms te: http://www.irliepaja.lv/lv/raksti/vide/liepaja-diennakti-nolijusi-vairak-ka-puse-menesa-normas.