Pavisam drīz sāksies Kārļa Zāles laukuma pārbūves darbi, savā Facebook lapā ziņo Liepājas pašvaldība.
 
Objekts nodots būvniekam darbu veikšanai, kas tuvāko dienu laikā pakāpeniski uzsāks būvlaukuma sagatavošanas darbus. Būvdarbu veicējs SIA “CTB” sāks darbību no Skolas ielas iebrauktuves puses. Drīzumā paredzēti arī nelieli satiksmes ierobežojumi, par tiem pašvaldība informēs atsevišķi.

Kā jau vēstīts iepriekš, projekta ietvaros paredzēts pārbūvēt K. Zāles laukuma brauktuvi, tajā skaitā izveidot veloceliņus, drošas gājēju pārejas; pārbūvēt ielas apgaismoja tīklu; pārbūvēt lietus ūdens kanalizācijas tīklus; posmā no Jaunā tilta līdz Tramvaju tiltam demontēt un no jauna izbūvēt esošo – degradēto krasta stiprinājumu un atjaunot esošo krasta stiprinājumu vietās, kur tas ir iespējams.

Paredzēts arī uzlabot satiksmes organizāciju Jūras ielā līdz F. Brīvzemnieka ielai un pārbūvēt ūdenssaimniecības tīklus Stūrmaņu ielas, F. Brīvzemnieka ielas un Dzirnavu ielu posmos.


Portāls irliepaja.lv janvārī jau rakstīja, ka "CTB" sūdzējās Iepirkumu uzraudzības birojam (IUB) par Liepājas pašvaldības izstrādāto Zāles laukuma rekonstrukcijas konkursa nolikumu (objekts "Degradēto teritoriju revitalizācija uzņēmējdarbības vajadzībām posmā no Jaunā tilta līdz Graudu ielai, Liepājā" 1., 2. un 3. būvniecības kārta"). IUB daļēji piekrita iebildumiem un norādīja, kuros apakšpunktos izteiktās prasības ir atceļamas.


Domes izpilddirektora vietnieks un Iepirkumu komisijas vadītājs Didzis Jēriņš portālam irliepaja.lv toreiz atzina, ka IUB lēmuma izpilde aizkavēs projekta uzsākšanu, jo būvdarbu iepirkumu nāksies izsludināt no jauna, pārstrādājot nolikumu.


Zāles laukuma rekonstrukcija ir ievērojams objekts, iepirkuma konkursa nolikumā norādīts, ka paredzamā līgumcena saskaņā ar iesniegto būvprojekta kontroltāmi pārsniedz 6,5 miljonus eiro.