2023. gadā Karostas cietumā uzsākta muzeja rekonstrukcija. Projektam piešķirts atbalsts Liepājas pašvaldības administrācijas rīkotajā NVO projektu konkursā. 2023. gadā realizēta projekta pirmā kārta – rekonstruētas divas ekspozīcijas, portālu informēja Karostas glābšanas biedrības valdes locekle Monta Krafte.

Karostas cietums pazīstams ar dažādām programmām – izrādēm, slēgtajām istabām, nakšņošanu u.c. Tomēr visvairāk apmeklētāju izvēlas gida vadītu ekskursiju pa cietumu. Ekskursijas laikā tiek apmeklēts arī Karostas cietuma muzejs, kas izveidots jau 2005. gadā, un muzeja ekspozīcijas sastāv no vairākām privātkolekcijām un dāvinājumiem. Neraugoties uz to, ka muzejs ir ļoti bagātīgs resurss, tas netiek pilnībā izmantots – ekskursijas laikā muzejam var veltīt pavisam īsu laiku. Projekta ietvaros Karostas cietumā esošais muzejs rekonstruēts tā, lai apmeklētāji to varētu apskatīt individuāli pēc gida vadītās ekskursijas, un katrs varētu veltīt ekspozīcijām sev vēlamo laiku.

Projekta pirmās kārtas rezultātā ir izveidotas divas jaunas, pārdomātas un strukturētas ekspozīcijas – Virssardzes priekšnieka kabinets un Militārās kolekcijas, kas papildinās Karostas cietuma kopējo stāstu un dos jaunu pieredzi un informāciju apmeklētājiem. Karostas cietuma ekskursijas kļūs daudz pilnvērtīgākas.


Projekts tiks turpināts 2024. gadā, kad ar Latvijas Kara muzeja speciālistu palīdzību tiks iekārtota ekspozīcija par Karostas cietuma vēsturi, kā arī civilās aizsardzības ekspozīcija.

Pavasarī Liepājas skolēni tiks aicināti uz bezmaksas ekskursijām un interaktīvām nodarbībām rekonstruētajā muzejā.