Sestais Karostas festivāls iesācies jūnija pirmajā nedēļas nogalē ar pasākumiem Atmodas dārzā, informēja Karostas glābšanas biedrības valdes locekle Monta Krafte.

Šonedēļ Karostā ieradušies mākslinieki un top jauni mākslas objekti. Itāļu māksliniece Daniela Nasoni glezno Karostas dienas centrā "Cerība bērniem". Māksliniece iepazinās ar latviešu tautas pasakām, lai iepriecinātu Liepājas bērnus un noliktavas konteineru pārvērstu skaistā vides objektā, apgleznojot to ar latviešu pasaku tēliem.

Karostas cietumā spāniete Clara Cabrera veido instalāciju, apvienojot gleznošanas tehniku ar LED gaismām.

KGB vadītāja un Karostas festivāla rīkotāja Monta Krafte šogad festivālā piedalās arī kā māksliniece un veido instalāciju "Ilgas" vienā no cietuma kamerām.

Redanā Agrita Cimermane veido vides objektu no akmens masas, Andris Kreicburgs uzstāda lielformāta instalāciju ar skaudru vēstījumu, veltītu šī gada festivāla tēmai "Otra iespēja".

Lāsma Gailīte par sava darba "Tumšie ūdeņi" digitalizēto reprodukciju Redanā saka: "Nav vienkārša risinājuma cilvēces radītajai piesārņojuma problēmai. Patērētājam, ražotājam, produkta vai pakalpojuma tirgotājam – atbildība jānes mums visiem savu spēju robežās."

Redanā top arī Karostas glābšanas biedrības darbinieka Igora Ničaja darbs "Free Iron".

Šogad festivāls tiek rīkots sadarbībā ar "Liepājas RAS". Uzņēmuma radošie darbinieki ir sagatavojuši festivāla tēmas "Otra iespēja" iedvesmotu vides objektu ar nosaukumu "Radības vāks".

Redanā varēs apskatīt arī Liepājas un Dienvidkurzemes jauniešu veidotos "Putnus un kukaiņus". Festivāla rīkotāji pateicas skolotājiem, kas iedvesmoja vairāk kā 100 jauniešus piedalīties Karostas festivālā un aktualizēt piesārņojuma tēmu, veidojot darbus no atkārtoti izmantojamiem materiāliem.

Festivāla mākslas darbi tiks atklāti sestdien, 8. jūnijā. Atklāšanas vilciens no Karostas cietuma dosies pēc kārtas uz visām festivāla norises vietām un finišēs Redanā. Tā kā vilcienā vietu skaits ir ierobežots, apeklētāji aicināti pievienoties braucienam ar savām automašīnām.

Redanā pulksten 18 notiks Liepājas Leļļu teātra izrāde "Sirēnas dziesma" (Izmaiņas!). Pēc tam performances un interaktīvas nodarbības, ko piedāvās lietuviešu kustību teātra aktrise un performanču māksliniece Agnė Muralytė un "Liepājas RAS" darbinieki.

Valda Skareviča un Dāvja Kristapa Aigara audiovizuālo performanču apvienība Neviens un Interneta draugi dažādiem priekšmetiem, kurus iepriekšējie īpašnieki novērtējuši kā nevajadzīgus, dos iespēja pārdzimt kā mūzikas instrumentiem. Festivāla dalībnieki tiks aicināti līdzdarboties performancē ar mūziķiem, radot gan skaņu slāņus, gan perkusīvus elementus.

Pulksten 20 Redanā ar koncertu uzstāsies Miks Dukurs ar grupu. Diena noslēgsies ar Andria Kreicburga uguns šovu. Pēc šova turpināsies ballīte ar DJ Roadchanger.

Svētdien, 9. jūnijā, Karostas festivāls noslēgsies ar koncertu "Miers". Tehnisku iemeslu dēļ mainīta iepriekš paredzētā norises vieta. Koncerts notiks pulksten 16 Karostas cietumā.

Karostas festivālu rīko Karostas glābšanas biedrība un atbalsta Liepājas dome.

Vairāk informācijas mājaslapā, Facebook @karosta un Instagram @karostascietums.