Izvērtējot ierobežojumu atvieglojumus, tostarp pulcēšanās ierobežojumu samazināšanos, Liepājas pašvaldība ir nolēmusi no šodienas atvērt mazākos no publiski pieejamajiem bērnu rotaļlaukumiem, kā arī skeitparku Jūrmalas parkā, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Kopumā Liepājā tiks atvērti 12 publiski pieejamie āra rotaļlaukumi: Piltenes ielā1B, Sila ielā 5, 14.novembra bulvārī 30, O. Kalpaka ielā 105A, Strazdu ielā 16B, Lielā ielā 16, Liedaga ielā 7, Slapjajā ielā 1A, E. Tisē ielā 57, Dunikas ielā 2/24, Mežu ielā 47, 51 un Krūmu ielā 34, 38.

Lielie laukumi Jūrmalas, Raiņa un Ventspils ielas parkā vēl būs slēgti.

Vecākus ar bērniem pašvaldība lūdz izvērtēt rotaļlaukumu apmeklēšanu un iepriekš arbērniem pārrunāt piesardzības pasākumus. Laukumus nevar apmeklēt, ja parādījušās elpceļu infekcijas pazīmes, rotaļlaukumā jāievēro divu metru distance no citiem apmeklētājiem, jāizvairās no drūzmēšanās pie rotaļu iekārtām. Tāpat ar rokām nevar pieskarties sejas zonai. Savukārt pēc rotaļām rūpīgi jānomazgā vai jānodezinficē rokas.

Izmantojot skeitparku, jāievēro, ka tajā vienlaikus nevar atrasties vairāk par 25personām, kā arī savstarpēji jāievēro divu metru distancēšanās. Ja ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, skeitparku apmeklēt nevar.

Pašvaldība sola regulāri tiks sekot līdzi, kā tiek ievēroti distancēšanās un piesardzībaspasākumi rotaļlaukumos un skeitparkā - ja tiks konstatēti pārkāpumi, konkrētos laukumus var atkal ierobežot. Savukārt, ja liepājnieki atbildīgi ievēros noteiktos piesardzības pasākumus, tad tiks izvērtēta pakāpeniska lielo bērnu rotaļlaukumu, āra vingrošanas iekārtu un basketbolu laukumu atvēršana.

Par bērnu laukumu izmantošanu, kas nav pašvaldības īpašumā, atbild paši apsaimniekotāji, lemjot par laukumu atvēršanu vai ierobežošanu.

Jau ziņots, ka "Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludinātā ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9.jūnijam, vienlaikus lemjot par būtisku dažādu ierobežojumu atvieglošanu, tostarp pulcēšanos līdz 25 cilvēkiem, ievērojot distanci. Ar mērķi ierobežot "Covid-19 izplatību, ārkārtējā situācija Latvijā ir kopš 13.marta.