Paplašinot ģimeņu atpūtas iespēju daudzveidību Liepājā, Jūrmalas parka bērnu rotaļu laukumā pabeigta jauna rotaļu kompleksa "Bāka" izveide, kas no 17. oktobra pieejams mazākajiem parka apmeklētājiem – bērniem, sākot no trīs gadu vecuma, portālu informēja Liepājas domes administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Laukumā aptuveni 436 m2 platībā ir izvietotas 11 rotaļu iekārtas, no kurām centrālais objekts ir tornis, no kura aplūkot apkārtni, gan dažāda veida un augstuma slidkalniņi, kāpelēšanas elementi, horizontālas un vertikālas tīklu sistēmas, alpīnisma siena, kā arī citi rotaļu elementi. Rotaļu laukuma daudzpusīgākai izmantošanai uzstādītas arī šūpoles, 3D astoņkājis, karuselis, pusbumba, batuti un interaktīva rotaļu iekārta – mūzikas/stāstu bumba. Laukuma segums veidots, izmantojot drošu un kritienus absorbējošu gumijas plātņu mākslīgo segumu, kura dizains veidots vairākās zonās, pielīdzinot ūdens, smilšu un zāles krāsai. Papildu aktivitāšu rosināšanai segumā iestrādāta spēle "Klasītes".


Publicitātes attēls


Liepājas pašvaldības administrācijas īstenotajā projektā "Rotaļu laukuma izveide vides kvalitātes uzlabošanai Jūrmalas parkā, Liepājā" izbūvētais rotaļu laukums veidots atbilstoši vienotai Jūrmalas parka rotaļu laukumu tematikai "Jūra", tādējādi papildinot un attīstot tajā esošo risinājumu koncepciju.

Rotaļu laukumu, kas atbilst noteiktajiem Latvijas valsts standartiem par drošību un veselību, izbūvējis uzņēmums SIA "Fixman". Rotaļu laukumu Liepājas pilsētas būvvalde 16. oktobrī pieņēma ekspluatācijā.

Projekta kopējās izmaksas ir 178 012,28 eiro, no kurām EJZF finansējums 157 319,10 eiro, Liepājas valstspilsētas pašvaldības finansējums 20 693,18 eiro.

Projekts realizēts Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai 2014.–2020. gadam pasākuma „Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju īstenošana" ietvaros.