Sestdien, 17.augustā, projekta "LMT Liepājai" ietvaros, pateicoties Latvijas Mobilā Telefona (LMT) finansiālajam atbalstam, Liepājas pludmalē tika atklāta mūsdienīga kaitborda bāze.

Realizētā projekta Kaitbords Liepājā autori ir Liepājas kaitbordistu biedrība "Kites.lv", kas vēlas popularizēt vēja pilsētas plašo pludmali un ikvienam interesentam sniegt iespēju apgūt kaitošanas jeb pūķošanas iemaņas.

"Prieks par liepājnieku aizrautību un aktivitāti, Liepājas pludmalē izveidotā pūķošanas bāze ir apsveicama iniciatīva. Tagad ikvienam pilsētas iedzīvotājam un viesiem būs iespēja iepazīties ar šo aizraujošo sporta un atpūtas veidu – apgūt pirmās pūķošanas iemaņas, pārliecināties par sporta veida pieejamību un drošumu," atzīst LMT Klientu centra Liepāja vadītāja Liene Dombrovska.

Kaitošanas galvenais nosacījumu ir vējš, tādēļ ar šo sporta veidu var nodarboties visu gadu. Liepājas pludmalē varēs gan kaitot, gan veikt citas aktivitātes, tādējādi lieliski pavadot laiku svaigā gaisā un ļaujoties aizraujošiem piedzīvojumiem.

"Izmantojot projektu konkursā "LMT Liepājai" iegūto naudas balvu, tapis informācijas stends un iegādāts jauns inventārs kaitborda apmācībai. Jaunā kaitborda bāze ir pieturas punkts biedrības kaitotājiem un vēju pilsētas viesiem. Sadarbībā ar Liepājas domi, kaitborda zona ir redzama arī pilsētas vebkamerā," norāda Liepājas kaitbordistu biedrības valdes priekšsēdētājs Gatis Saulīte.

Pasākuma atklāšanā mazie liepājnieki varēja laist gaisā mācību pūķus, bet drosmīgākie pieaugušie savas spējas pārbaudīja mēģinot noturēt jau lielākus kaitus. Tāpat apmeklētajiem bija iespējams apskatīt kaitborda ekipējumu, uzdot jautājumus, kā arī piedalīties jautrās stafetēs, nopelnīt balvā kaitborda apmācības un vērot biedrības "kites.lv" kaitbordistu sniegtos paraugdemonstrējumus.