Liepājas kaitbordistu biedrība "kites.lv", sadarbojoties ar  Liepājas pludmales Glābšanas dienestu, dienvidrietumu pludmalē uzstādījusi vēju staciju.

Kā informē "kites.lv" valdes priekšsēdētājs Gatis Saulīte, vēja stacija mēra vēja stiprumu, virzienu,  gaisa temperatūru, maksimālo un minimālo vēja ātrumu, kā arī saglabā datus par iepriekšējo vēja "uzvedību" ilgākā laika periodā. Dati tiks fiksēti no dienvidrietumu pludmales glābšanas stacijas jumta  un brīvi pieejami internetā. Līdzīgas stacijas visā Latvijā ir tikai trīs, viena no tām atrodas Papē.

Gatis Saulīte stāsta, ka kaitbords ir sporta veids, kurā visu nosaka vējš un laika prognoze, tādēļ vēja stacija ļaus pareizi novērtēt sportošanas iespējas. Dati parādās pasaulē vienā no populārākajām vēja un  laikapstākļu interneta vietnēm www.windguru.cz, kā arī pašu Liepājas kaitotāju mājas lapā www.kites.lv sadaļā meteo.

Vēja stacijas datus var  izmantot ne tikai kaitbordisti, tie noder arī Liepājas pludmales Glābšanas dienestam. Liepājas pludmales Glābšanas dienesta vadītājs Kristiāns Brūvers atzīst, ka datus varēs lietot glābēju ikdienas darbā, gādājot par peldētāju drošību.

G. Saulīte uzskata, ka vēja stacijas informācija būs lietderīga arī skrējējiem, nūjotājiem, suņu saimniekiem un vienkārši pludmales apmeklētājiem. Protams, ka šis jaunums visvairāk noderēs liepājniekiem un visiem tūristiem, kas nodarbojas ar kaitbordu, vinsērfingu un citiem ūdens sporta veidiem.

Sabiedriskā labuma organizācija "kites.lv"  dibināta ar mērķi  popularizēt kaitborda attīstību Liepājā un visā Latvijas teritorijā, vēja stacija iegādāta par biedrības biedru naudu un saziedotiem līdzekļiem.