Liepājas kaitbordistu biedrības "kites.lv" biedri un labi draugi Andris Užegovs un Gatis Saulīte otrdien, 3.septembrī, veikuši nobraucienu ar kaitbordu no Pāvilostas uz Liepāju.

Pārbrauciens ilga trīs stundas un tikai nokaitoti  70,5 km. Interesanti, ka vēja spēks tik ļoti atsķīrās – Pāvilostā vējš bija 13m/s, viļņi vismaz divu metru augstumā, bet, tuvojoties Akmeņragam, vējš norimās un viļņi likās vismaz divreiz mazāki. Kaitbordisti stāsta, ka, skatoties no jūras, liekas, ka vēja ģenerators, kas atrodas pie attīrīšanas stacijas, ir uzbūvēts dziļi jūrā. Visa distance tika veikta apmēram vienu kilometru no krasta. Visgrūtākais bijis pēdējais posms, apbraucot Liepājas priekšostu un molus. Gatis stāsta, ka neskaitāmas reizes ir izbraucis no ostas caur bojām uz kuģa klāja, bet pirmoreiz to darīja uz kaitborda dēļa. Protams, ka tika padomāts par drošību, abiem pūķotājiem ir vairāk kā septiņu gadu pieredze, līdzi bija GPS, mobilais telefons ūdensnecaurlaidīgā maisā, ka arī kaitbordistiem sekoja viņu draugi uz sauszemes. "Nebija viegli, bet bija pat ļoti tā vērts" teica Andris uzreiz pēc nobrauciena veikšanas kaitzonā, kur abus maratonistus sagaidīja citi biedrības "kites.lv" biedri.

Šis nav pirmais mēģinājums nobraukt tik garus maratonus, jo pagājušā gada oktobrī Gatis ar Andri pieveica distanci no Papes uz Liepāju, pārvarot 43 kilometrus vienā stundā un divdesmit minūtēs.