Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldes uzdevumā arhitekta Andra Kokina birojs aktualizē Liepājas jahtu ostas modernizācijas projektu.

Aktualizēšana saistīta gan ar to, ka modernizācijai iespējams piesaistīt vairāk nekā divas reizes lielākus līdzekļus no Eiropas Savienības "Interreg" fonda – 450 000 eiro (pirms tam 200 000), gan tāpēc, ka SEZ pārvalde, sadarbībā ar Lauksaimniecības atbalsta dienestu, turpat blakus, Vecajā ostmalā, uzsākusi vēl viena labiekārtošanas projekta – "Zvejniekiem nepieciešamās infrastruktūras pilnveidošana Liepājas ostā, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas teritorijā, Vecās ostmalas posmā no Uliha ielas līdz Celtnieku ielai, Liepājā" īstenošanu (par līguma cenu 746 422,22 eiro bez PVN darbus veiks SIA "A-Land").

Kā pastāstīja SEZ pārvaldnieks Jānis Lapiņš, kurš patlaban atrodas Astanā, Kazahstānā, kur izstādes "Expo 2017" ietvaros notiek transporta un loģistikas nedēļa, arhitektam dots uzdevums papildināt un savietot projektu ar blakus iecerēto ostmalas pārbūvi.

Lapiņš arī pastāstīja, ka pirms došanās uz Astanu ir parakstījis līgumu, un tagad ir droši zināms, ka "Interreg" finansējums būs.

Portāls jau rakstīja, ka daļēji 2018.gadā, bet pilnībā – 2019.gadā – plānots modernizēt jahtu ostu: jahtu centru Vecās ostmalas promenādē un peldošās piestātnes Tirdzniecības kanālā.

"Nākamgad vēl ne, bet 2019.gadā noteikti varēsim lepoties modernu jahtu ostu pilsētas centrā, kas varēs uzņemt līdz pat 100 jahtām," jau iepriekš skaidroja SEZ pārvaldnieks.

Jaunuzbūvētajā jahtu centra ēkā tiks izvietots birojs, apmeklētāju dušas, tualetes un veļas mazgātava. Tāpat paredzēta 77.piestātnes rekonstrukcija un aprīkošana, kā arī jaunu peldošo piestātņu jeb pontonu iegāde un uzstādīšana.

Jahtu ostas modernizāciju Liepājas SEZ pārvalde īsteno Latvijas – Igaunijas pārrobežu projekta "Labāks jahtu ostu tīkls" ietvaros, un to 80% apmērā finansē ES "Interreg" programma.

Liepājas SEZ šajā projektā ir viena no apmēram trīsdesmit partneriem, sacīja Lapiņš.