Ceturdien, 27.februārī, Artūrs Butāns (Nacionālā Apvienība) vērsies Liepājas pilsētas domē ar iesniegumu, aicinot Liepājas domes priekšsēdētājam Jānim Vilnītim atbalstīt priekšlikumu par Baseina ielas pārsaukšanu Miķeļa Valtera vārdā.

"Miķelis Valters bija cilvēks, kas stāvēja mūsu valsts dibināšanas pamatā. Viņš bija Latvijas Republikas iekšlietu ministrs, diplomāts un sabiedrisks darbinieks, kā arī viens no Satversmes izstrādātājiem. Būtiski, ka tieši M.Valters bija pirmais latviešu sabiedriskais darbinieks, kurš publiski izvirzīja suverēnas Latvijas valsts izveidošanas nepieciešamību." – norāda A.Butāns.

"Lūdzam Liepājas pilsētas domi rast iespēju 2020.gadā pārsaukt Baseina ielu par Miķeļa Valtera ielu un tuvāko 3 gadu laikā paredzēt ielas labiekārtošanas darbus. Baseina iela ir Miķeļa Valtera dzimtās mājas vieta, un šobrīd tur jau atrodas viņa piemiņas plāksne. Savukārt ielas labiekārtošana nepieciešama, lai uzlabotu tās tēlu un vienlaikus atslogotu satiksmi minētajā apkārtnē." – norādīts iesniegumā.

Aicinājumu atbalsta arī Liepājas Politiski represēto klubs, Latvijas Nacionālo partizānu apvienības Liepājas nodaļa un atsevišķi vēsturnieki.

Kā informē Nacionālā Apvienība, Miķelis Valters (1874–1968) dzimis Liepājā nabadzīgā strādnieku ģimenē. Studēja Bernē un Cīrihē, iegūstot doktora grādu valsts zinībās. Valters esot bijis intelektuāli spožs, labi rakstījis un nebaidījies no asiem izteikumiem. Vēl pirms Latvijas valsts proklamēšanas Valters kļuvis par Kārļa Ulmaņa tuvu draugu. Vienīgo, kurš ar Ulmani arī vēlākajos gados bijis uz tu. Pēc tam, kad Valters zaudēja iekšlietu ministra krēslu pirmajā Latvijas valdībā, viņš kļuva par sūtni Parīzē,  Romā, Varšavā un Briselē.

Pēc 1940. gada Miķelis Valters dzīvoja Šveicē un Francijā, turpināja darbu kā diplomāts un jurists un nebaidījās skaļi runāt par Latvijas okupāciju.

Pavasarī plānota Miķeļa Valtera pārapbedīšana no Francijas uz Latviju, tādējādi izpildot viņa pēdējo vēlēšanos, atdusēties dzimtajā zemē.