18. martā, pie pasākumā "Izgaismotā Liepāja" dežurējošiem Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbiniekiem (LPPP), vairākkārtīgi vērsās pasākuma apmeklētāji, kuri ziņoja par nozaudētiem bērniem. Tās pašas dienas vakarā sniegta palīdzība Valsts Policijas darbiniekiem ar personas aizturēšanu, kura Rīgas ielā bojāja Latvijas valsts karogu, informē pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Elva Lubāne.

Pasākuma laikā pie LPPP darbiniekiem vērsās vairāki vecāki, kuri lielajā cilvēku pūlī bija nozaudējuši savus bērnus. Vienā gadījumā, pie policijas darbiniekiem vērsās persona, kura bija sastapusi kādu 5 gadus vecu bērnu, kuru uzrunājot, noskaidroja, ka viņš ir nomaldījies un nespēj atrast savus vecākus. Visos gadījumos situācijas tika atrisinātas un bērni, sveiki un veseli, nonāca pie vecākiem.

Savukārt ap pulksten 19.55 LPPP darbiniekiem, patrulējot Rīgas ielā, policijas darbiniekus uzrunāja kāda persona, kura skaidroja, ka Rīgas ielā, kāds nezinām vīrietis nolauzis kātu ar Latvijas karogu, kas bija piestiprināts pie mājas, un nometis to uz tramvaja sliedēm. Policijas darbiniekiem, apsekojot teritoriju Baseina ielā, tika ievērota sniegtajam aprakstam atbilstoša persona. Policijas darbinieki uzrunāja iespējamo vainīgo personu, kura savu vainu atzina. Notikuma vietā tika piesaistīti Valsts policijas darbinieki, kuri ieradās notikuma vietā, taču, uzsākot aizturēšanu, persona kļuva agresīva. Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki nekavējoties sniedza palīdzību ar 1995.gadā dzimušā vīrieša aizturēšanu.

Aizturētais vīrietis nogādāts Valsts policijā lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.