Noslēdzoties sabiedriskajai apspriešanai par ielas posma pārdēvēšanu Latvijas pirmā iekšlietu ministra Miķeļa Valtera vārdā, savu viedokli kopumā izteica 179 iedzīvotāji. Peldu ielas, posmā no Hika ielas līdz Kūrmājas prospektam, pārdēvēšanu atbalstīja 122 iedzīvotāji, neatbalstīja 46, bet citu viedokli izteica vēl 11 iedzīvotāji, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Daži no iedzīvotājiem izteica viedokli pārdēvēt kādu citu ielu, kas būtu saistīta ar M. Valtera dzīvi Liepājā, piemēram, Baseina ielu. Tāpat daži iedzīvotāji ieteica saglabāt esošo nosaukumu, jo šajā ielas posmā atrodas kādreizējā peldu iestāde jeb vannu māja, vai arī nosaukt citā, ar atpūtu vai kūrortu saistītā vārdā. Tāpat kāds aptaujas dalībnieks izteica priekšlikumu pārdēvēt ielas posmu par bulvāri.

Tālākais lēmums par ielas posma pārdēvēšanu tiks izskatīts Liepājas domes sēdē.

Iedzīvotāji savu viedokli varēja izteikt trīs nedēļas, no 23.februāra līdz 16.martam, aizpildot elektronisku vai drukātu aptaujas anketu.

Sabiedriskā apspriešana tika organizēta saistībā ar Latvijas Valsts prezidenta kancelejas aicinājumu pārdēvēt kādu no Liepājas ielām pirmā Latvijas Republikas iekšlietu ministra, liepājnieka Miķeļa Valtera vārdā. Peldu ielas posms no vairākiem piedāvājumiem izvēlēts kā piemērotākais variants, lai godinātu valstsvīra piemiņu.  

Miķelis Valters dzimis Liepājā 1874.gada 7.maijā. Viņš bija Latvijas pirmais iekšlietu ministrs, politiķis, diplomāts, žurnālists un literāts. M. Valteram bija nozīmīga loma Latvijas neatkarības idejas formulēšanā un valsts dibināšanā.

No 1919. gada oktobra Miķelis Valters bija diplomātiskais pārstāvis Itālijā, 1921.gada martā – ārkārtējais sūtnis un pilnvarotais ministrs Itālijā, no 1921. gada novembra – arī nerezidējošais ministrs Spānijā un Portugālē. M. Valters bijis ārkārtējais sūtnis un pilnvarotais ministrs arī Francijā, Polijā, Ungārijā Beļģijā un Luksemburgā, kā arī konsuls Karalaučos.

Miķelis Valters miris 1968.gada 27.martā, apbedīts Nicā, Francijā. 2020. gada 23. septembrī pārapbedīts Rīgā, Meža kapos. Nicas kapavietas piemiņas plāksni M. Valtera tuvinieki nodeva dāvinājumā Liepājas muzeja krājumā.