Cik apbrīnojami taisnā un negrozāmā viduslīnijā Laiks sakārto it kā viegli  atrisināmus, bet pēkšņi samezglojušos jautājumus!  Tagad, pēc vairāku gadu desmitu iepauzēšanas, beidzot plānots nolīdzināt piemiņas parādu vienai no Latvijas Valsts visievērojamākām personām – liepājniekam Miķelim Valteram, nosaucot viņa vārdā ielu Jūrmalas parkā.


Atceros, ka deviņdesmito gadu sākumā Rihards Rubīns man stāstīja par viņa gandrīz anekdotisku gājienu,  kā 1985. gadā gājis pie Jāņa Alberta dēla Liepiņa, toreiz Izpildu komitejas priekšsēdētāja,  runāt par Miķeļa Valtera pīšļu pārapbedīsanu Dzimtenē.


"Ak tu Dieviņ, kā viņš par šitā nacionālista vārda pieminēšanu  uz mani kliedza (bauroja)!


Bet es jau biju rūdīts ar traki slimām  iedejām,  piemēram, par skulptūru hercoga Jēkaba pajūgam

tagadējā Jūras ielā, kas pirms 300 gadiem ar visu  Ketleru ielūzis ledū, tā ka man tas tāds izlūka vingrojums vien bija".


Rubīns tomēr savu panāca – lai gan mājas, kurā 1874. gada 7. maijā pēc jaunā stila piedzima Miķelis Valters, vairs nav, Baseina ielas sākumā pie 23. nama ir  viņam veltīta piemiņas zīme.


Bet vēl par Laika sakārtoto viduslīniju: pie Valtera ielas nosaukuma liepājnieki atgriezušies ik pa laikam. Pirms kādiem desmit gadiem līdz pat Kultūras lietu komisijas pozitīvam lēmumam nonāca Baseina ielas pārdēvēšana (komisiju vadītāja Silva Golde).  Gadus piecus atpakaļ, kad A9 šosejas ievadceļa noslēgums ar jaunizbūvēto posmu tuvojās Raiņa parkam, sabiedrības grupa – Valdis Mackars, Indra Ķempe, Sarmīte Pujēna, Valdis Skujiņš un citi šo jaunielu ierosināja nosaukt Miķeļa Valtera vārdā. Bet... nekā. Iela bez nosaukuma gan nepalika, taču dīvaini tranformējās Būvvaldes izpildījumā kā Parka iela un tagad to tautas valodā bieži dēvē par Seska šoseju!


Miķeļa Valtera Liepājas  laika biogrāfija saistās ne tikai ar dzimto Baseina ielu 23, ko viņš pats dēvēja par Apšu ielu. Darba gaitas Valteram sākās dzelzceļa lokomotīvju depo Brīvības ielā 109/113. Tur viņš sāka kā melnstrādnieks, atslēdznieka palīgs.  Raiņa ielas un Rīgas ielas krustojumā kādreiz atradās "Vešūzis" – Liepājas latviešu savstarpējā palīdzības biedrība ar teātra skatuvi. Gan šajā, gan otrajā Liepājas latviešu teātrī Tirgus ielā bieži notika Jaunliepājas latviešu publikai tik iecienītās muzikālās lugas "iz Alunāna vai Māteru Jura". Un protams, ka skatītāju rindās vieta atradās  arī Valteram.


Ievērojamais Latvijas valsts un sabiedriskais darbinieks Miķelis Valters.


Ceru, ka šoreiz, ieteicams būtu līdz 7. maijam, domniekiem ar labu gribu un labestīgu vēlību izdotos   labot iepriekšējo pašvaldības amatvīru  "neuzmanības kļūdas" un bijušo, 1901. gadā izbūvēto vasaras tramvaja līnijas trasi, bet no 1911. līdz 1942. gadam – Džordža Vašingtona bulvāri, tad Komjaunatnes ielu, velāk Peldu ielas pagarinājumu –  beidzot nosaukt bijušā Latvijas valstsvīra, liepājnieka Miķeļa Valtera vārdā.