Čehijā notikušajā Eiropas čempionātā skeitbordā pirmo reizi vēsturē trīs disciplīnu kopvērtējuma visu goda pjedestālu aizņēma latvieši. Par uzvarētāju pirmo reizi kļuva olainietis Artūrs Liskovs, bet Jānis Kuzmins un Gustavs Gailītis izcīnīja otro un trešo vietu. Liskovs ir otrais latvietis aiz sava titulētā trenera Kuzmina, kurš izcīnījis šādu titulu vairākas reizes, informē sportistu pārstāvis Ivars Bācis un ziņo LETA.

Čehijā notikušajā Eiropas čempionātā skeitbordā ar panākumiem nostartējuši Latvijas pārstāvji, kuri izcīnīja uzvaras visās trijās disciplīnās, kā arī kopvērtējumā aizņēma visu goda pjdestālu. Turklāt katrā no disciplīnām 1. vietu ieguva cits Latvijas sportists.

Milzu slalomā pārliecinoša uzvara Artūram Liskovam, hibrīdslalomā, spraigā cīņā finālā pārspējot Liskovu, par čempionu kļuva olainietis Kuzmins, bet speciālajā slalomā uzvaras laurus plūca Gustavs Gailītis, kuram tas ir liels panākums, pirmo reizi uzvarot Eiropas čempionātā kādā no disciplīnam. Jāpiemin arī speciālajā slalomā finālā tikušais un Gailītim piekāpušais liepājnieks Toms Dreiblats, kuram sudraba medaļa. Sievietēm liepājniece Endija Līga Rūja ieguva bronzu speciālajā slalomā.

Toties kopvērtējumā par kontinenta čempionu pirmo reizi tika kronēts Artūrs Liskovs, kuram 520 punkti un kurš aiz Kuzmina kļuvis par otro latvieti, kuram izdevies šāds panākums. Latvijas sportistu panākumus čempionātā. Kuzminam šādu kopvērtējuma titulu ir daudz. Goda pjedestāla pārējos pakāpienus kopvērtējumā aizņēma Kuzmins, kurš no Liskova atpalika tikai 10 punktus, bet trešā vieta Gailītim. Līdz ar to pirmo reizi kontinenta čempionātā Latvijas sportistiem izdevās iegūt visas godalgotas vietas kopvērtējumā. Arī hibrīdslalomā tādā pašā secībā Liskovs, Kuzmins un Gailītis ieņēma pirmās trīs vietas.

Ar iespaidiem dalās daudzkārtējais Eiropas un pasaules čempions Jāni Kuzmins. "Man ir neizsakāms prieks par Artūra panākumu Eiropas čempionātā Čehijā. Artūrs bija vienkārši lielisks milzu slalomā, satriecot visus favorītus un neatstājot ne mazāko cerību pietuvoties viņa sniegumam. Speciālajā slalomā mēs abi tikāmies finālā, un tas bija vēsturisks, grandiozs finālbrauciens, kurā man šoreiz ar milzīgu piepūli vēl izdevās nosargāt titulu šajā disciplīnā," atzīst titulētais olainietis Kuzmins, piebilstot, ka ar nepacietību gaidot septembri, kad kopā ar Latvijas izlasi dosies uz sezonas galvenajām sacensībām - pasaules čempionātu, kas norisināsies ASV.

Liepājnieku rezultāti

Toms Dreiblats (Pro grupa):
Gigantslaloms – 8.vieta
Hibrīdslaloms – 7.vieta
Līnijslaloms – 2.vieta
Kopvertējums – 5.vieta

Endija Līga Rūja (Women grupa):
Gigantslaloms – 5.vieta
Hibrīdslaloms – 4.vieta
Linijslaloms –  3.vieta.
Kopvertejums 5.vieta.

Mārtiņs Bardulis (Amatieru grupa):

Gigantslaloms – 15.vieta
Hibrīdslaloms – 1.vieta
Līnijslaloms – 5.vieta
Kopvertējums – 10.vieta

Kristaps Mirčenko (Amatieru grupa):

Gigantslaloms – 18.vieta
Hibrīdslaloms – 9.vieta
Līnijslaloms – 4.vieta
Kopvertējums – 8.vieta.