Lieliski savās mājās notikušo pasaules čempionātu noslēdza Latvijas skeitbordisti, pēdējā sacensību dienā Lucavsalā trešajā disciplīnā līnijslalomā izcīnot četras medaļas.

Kā raksta portāls sportacentrs.com. prestižākajā PRO grupā olainietis Jānis Kuzmins nopelnīja sudrabu, tāpat kā "Master" grupā talsinieks Salvis Skarainis, kamēr amatieriem Latvijai dubultuzvaru nodrošināja liepājnieks Toms Dreiblats un olainietis Artūrs Liskovs.

Arī pēdējā dienā pasaules čempionātā, kur visās grupās piedalījās pāri par simts dalībniekiem no 17 pasaules valstīm ieskaitot arī Kanādu, ASV un Brazīliju, mūsu skeitbordisti guva ļoti labus panākumus. Kvalifikācijā 100metrus garo trasi ar 59 konusiem veicot 13,35 sekundēs un no līdera zviedra atpaliekot 0,27 sekundes, otro laiku uzrādījušais Jānis Kuzmins, neskatoties uz daudz enerģijas patērēšanas čempionāta organizēšanas ziņā, parādīja, ka ir gatavs līnijslalomā iegūt augstāka kaluma medaļu nekā sestdien speciālā slaloma bronza un mēģinās aizstāvēt savu 2015.gada pasaules čempiona titulu šajā disciplīnā. Astotdaļfinālu un ceturtdaļfinālu viņš pārvarēja bez problēmām, pārspējot attiecīgi Krievijas un Vācijas pārstāvi un iekļūstot pusfinālā. Ļoti tuvu pusfināla četriniekam bija otrs labākais Latvijas pārstāvis rīdzinieks Gustavs Gailītis, kurš kvalifikācijā no 28 dalībniekiem uzrādīja 6.laiku un pārliecinoši tika astotdaļfināla sešpadsmitniekā. Pēc Čehijas pārstāvja pārspēšanas astotdaļfinālā Gustavs bija tuvu, lai ceturtdaļfinālā pārspētu arī iepriekšējās divās dienās milzu slalomā un speciālajā slalomā uzvarējušo amerikāni Džo Maklarenu, taču pirmajā braucienā iegūto pavisam nelielo 0,03 sekunžu pārsvaru otrajā braucienā noturēt neizdevās.

Kad jau skatītāji un sportisti gatavojās spraigajām pusfināla cīņām, kārtējo reizi "iejaucās" lietus, kā rezultātā sacensības jau trešo reizi svētdien nācās pārtraukt, un pēc ilgākas diskutēšanas žūrija pieņēma grūto lēmumu sacensības neturpināt, jo tuvojās jau septiņiem vakarā un nebija garantijas, ka, izžāvējot trasi, kas prasītu vismaz pusstundu, pa vidam atkal neuzlīst (skeitbords šādā ziņā ir ļoti "jūtīgs" sporta veids, jo pat dažas piles uz asfalta izjauc nepieciešamo saķeri un var radīt lielus riskus kritieniem pie tādiem ātrumiem). Līdz ar to pēc noteikumiem vietas tika sadalītas pēc kvalifikācijas rezultātiem. PRO grupā pirmo uzvaru šajās trijās dienās Latvijā izcīnīja 2012. un 2014.gada pasaules čempions līnijslalomā Vikings Hadestrands, bet Jānim Kuzminam sudraba medaļas, kamēr Maklarens diviem zeltiem pieplusoja bronzu.

Ja vīriešiem šis lietus neko būtiski neizmainīja, tad sievietēm gan, jo 2014.gada pasaules čempione un arī šo sacensību organizatore Lienīte Skaraine kvalifikācijā uzrādīja 4.laiku, bet noteikti mēģinātu labāk nostartēt izslēgšanas braucienos, kā to izdarīja sestdien speciālajā slalomā, kad izcīnīja bronzu, bet kvalifikācijā bija tikai piektā. Tikmēr 5.vietu ieņēma 2014.gada bronzas medaļas ieguvējas Anna Gailītes māsa Elīza Gailīte, kurai būtu nācies ceturtdaļfinālā cīnīties pret Lienīti. Pie trešās uzvaras tika amerikāniete Linna Krāmere,, kamēr otro sudrabu nopelnīja 15 gadus vecā un talantīgā čehiete Karolina Vojtova, kura junioru grupas vietā izvēlējās startēt pie pieaugušajām. Visās trijās disciplīnās trijnieka tika un otro bronzu nopelnīja 2012.gada pasaules čempione milzu slalomā un speciālajā slalomā Katrīna Zēla no Vācijas.

Amatieru grupā, startējot 19 dalībniekiem no 9 valstīm, krietni pārāki par saviem konkurentiem bija abi mūsējie Toms Dreiblats un Artūrs Liskovs, kuri pirms diviem gadiem izcīnīja attiecīgi zeltu un bronzu junioru čempionātā. Pēc pirmā kvalifikācijas brauciena vadībā bija Liskovs, bet otrajā braucienā viņa laiku spēja uzlabot (14,29 sekundes) un uzvaru izcīnīja Dreiblats Bronzu nopelnīja spānis Pablo Martinezs. "Master" grupā, kur piedalījās 20 skeitbordisti no 10 valstīm, 2014.gada čempionu titulu Salvim Skarainim neļāva aizstāvēt savulaik PRO grupā pasaules čempionātos medaļas izcīnījušais zviedrs Mikaels Hadestrands. Milzu slaloma uzvarētājs un speciāla slaloma vicečempions Remigijus Petrauskas no Lietuvas ieguva bronzu, līdz ar to tiekot pie visa kaluma medaļām. Tikmēr speciālajā slalomā trešo vietu izcīnījušais priekulietis Edžus Konošonoks ieņēma 5. vietu. Tikmēr no jaunākajām grupām jāuzteic liepājnieces Mares Beltas izcīnītās divas uzvaras un viena otrā vieta U14 grupā.