Visa augusta garumā Liepājas Olimpiskā centra (LOC) ledus hallē norisināsies ikgadējais hokeja turnīrs "Amber Puck", kurā pulcēsies dažāda vecuma un meistarības līmeņa komandas. Uz ledus dosies arī Liepājas virslīgas komanda, kam šis būs galvenais eksāmens un atskaites punkts vasaras treniņos paveiktajam darbam, informē HK "Liepāja" pārstāve Karīna Priede.

"Amber Puck" idejas autors un organizators Andrejs Žukovs pirms sešiem gadiem aizsāka šo turnīru, lai popularizētu hokeju un sportisku dzīvesveidu, kā arī popularizētu Liepāju, kā tūrisma pilsētu, kura ir bagāta ar sporta tradīcijām. Pateicoties hokeja kluba "Liepāja" un Liepājas sporta spēļu skolas līdzdalībai, kā ar Liepājas Olimpiskā centrā atsaucībai, turnīrs šogad notiek atkārtoti un spēj nodrošināt skatītājiem ieeju bez maksas.


Turnīra vērienu ilustrē statistika – visa augusta garumā uz Liepājas ledus sacentīsies 46 komandas un 800 hokejisti. "Covid-19" ietekmē šogad turnīrā vienīgie ārzemnieki būs lietuvieši, bet pārējie dalībnieki pārstāvēs Latviju. Turklāt hokejisti šo turnīru ir tik ļoti iecienījuši, ka komandas tam sāka pieteikties jau gada sākumā.

Par Liepājas turnīra popularitāti liecina arī tas, ka pēc dalībnieku sastāva nokomplektēšanas, atsevišķas komandas interesējušās par iespēju piedalīties "Amber Puck", jo tā ir teicama iespēja neilgi pirms sezonas starta pārbaudīt savus spēkus vairākos kontroles mačos.

Tradicionāli "Amber Puck" turnīru atklās ar amatieru līgas spēlēm, bet noslēgs ar profesionālajām komandām.

Profesionāļu turnīrā šogad piedalīsies "Liepāja", "Jelgava", HS "Rīga" un MHL vienība "Rīga". Lai arī "Liepājas" sastāvs ir gandrīz nokomplektēts, komanda vēl nesteidz apgalvot, ka spēlētāju selekcija ir pilnībā pabeigta. Vēl viens vai divi hokejisti komandai varētu pievienoties.

"Amber Puck" kalendārs:
1.augusts: amatieri;
6.–19.augusts: U-9 – U-17;
21.–23.augusts: JAHL;
28.–30.augusts: profesionāļi.

"Amber Puck" organizatori aicina apmeklēt spēles un just līdzi liepājniekiem. Ieeja uz turnīra spēlēm ir bez maksas.

Papildu informācija: www.amberpuck.lv.