Zatlera reformu partijai (ZRP) sesdien neizdevās nomainīt nosaukumu un logo, kā arī ievēlēt trūkstošo valdes locekli un izlemt mazak svarīgus jautājumus.

Kā portālam pastāstīja ZRP Kurzemes reģiona nodaļas vadītājs Jānis Vilnītis, šos mērķus sasniegt neizdevās, jo nebija kvoruma. "Lai kopsapulcē veiktu izmaiņas statūtos, vajadzēja virs 50% no visa partijas biedru skaita, tātad virs 1000 cilvēkiem. Taču kopsapulcē bija mazliet mazāk par 25% no biedru kopskaita."

Jānis Vilnītis: "Acīmredzot tas bija pārāk drosmīgs solis sasaukt kopsapulci, nevis kongresu. Taču partijas valde gribēja dot iespēju piedalīties visiem dalībniekiem, jo vēl joprojām biedriem ir daudz jautājumu gan saistībā ar SC gan ar tiem, kuri atšķēlās."

Pēc Vilnīša sacītā, tā kā uz kopsapulces brīdi daudzi nebija nomaksājuši biedranaudas, valde, kas sapulcējās kopsapulces starpbrīdī, varēja šos biedrus izslēgt, un kvorums būtu nodrošināts.

"Ārēji jau viss būtu smuki, taču tas nebūtu pareizi. No Kurzemes, piemēram, daudzi nevarēja ierasties tāpēc, ka paši vai ģimenes locekļi bija saslimuši."

Tāpēc pieņemts lēmums pēc trim četrām nedēļām sasaukt kongresu. "Uz kongresu tiek izvirzīts viens pārstāvis no katriem desmit biedriem, un tas nozīmē, ka ar mazliet vairāk nekā 200 dalībniekiem pilnīgi pietiek, lai izlemtu gan par nosaukuma un logo maiņu, gan ievēlētu trūkstošo valdes locekli. To nebūs grūti nodrošināt, jo uz kopsapulci bija ieradušies gandrīz 500 cilvēku."

Kā portālam atzina Vilnītis, jau tagad esot zināma intriga par to, kurš ieņems brīvo valdes locekļa vietu. "Ir divi spēcīgi kandidāti – ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un Kurzemes pārstāvis, Saeimas deputāts Edmunds Demiters, kuru atbalsta arī Zemgalē un Vidzemē."

Vilnītis atzina, ka interesantākās tēmas, kas pārrunātas sapulcē, bijušas divas: ekonomika – darbavietas, uzņēmumu eksportspējas palielināšana u.tml., kā arī izglītība.

"Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis runāja par to, ka jāveicina vecāku nevalstisko apvienību izveide, lai iesaistītu viņus izglītības jautājumu risināšanā. Par šo tēmu izvērtās interesanta diskusija."